«Արթուր Ալեքսանյանը բաց է թողնում միայն և միայն այս առաջնությունը»․ Մարզիչը մանրամասներ է հայտնել
Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի ազգային հավաքականը եզրափակիչ նախապատրաստական փուլն է անցնում ապրիլի 20-26-ը Ալբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությունից առաջ։
Օլիմպիական չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը, ինչպես հայտնի է, չի մասնակցելու առաջնությանը։
Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Բաբալարյանն այսօր լրագրողներին հայտնել է՝ օլիմպիական չեմպիոնը բաց է թողնում միայն այս առաջնությունը, սպորտային կարիերան շարունակելու է։
«Արթուրը Գերմանիայում մեկամսյա բուժման կուրս է անցել և այժմ արդեն վերադարձել է թիմ։ Նա գորգի վրա է, ակտիվորեն մարզվում է և զուգահեռ՝ շարունակում վերականգնողական գործընթացը։ Ուզում եմ հստակ ընդգծել՝ Ալեքսանյանը բաց է թողնում միայն և միայն Տիրանայում կայանալիք այս Եվրոպայի առաջնությունը։ Խոսք անգամ չկա մեկ տարվա դադարի կամ աշխարհի առաջնությունը բաց թողնելու մասին»,- լրագրողների հետ զրույցում նշել է Բաբալարյանը։

«Артур Алексанян пропускает только этот чемпионат» — тренер раскрыл подробности
Сборная Армении по греко-римской борьбе находится на заключительном этапе подготовки к чемпионату Европы, который пройдёт с 20 по 26 апреля в столице Албании — Тирана.
Как известно, олимпийский чемпион Артур Алексанян не примет участия в чемпионате.
Главный тренер сборной по греко-римской борьбе Армен Бабаларян сообщил журналистам, что спортсмен пропустит только этот чемпионат и продолжит свою карьеру.
«Артур прошёл месячный курс лечения в Германия и уже вернулся в команду. Он тренируется на ковре, активно работает и параллельно продолжает восстановление. Хочу чётко подчеркнуть: Алексанян пропускает только и исключительно этот чемпионат Европы в Тиране. Речь не идёт ни о годичном перерыве, ни о пропуске чемпионата мира», — отметил Бабаларян в беседе с журналистами.