Այնպիսի քաղաքական հետապնդումներ են իրականացվում, որ հաշվի չեն առնում համաչափության հիմնարար տարրերը. Գոհար Մելոյան
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Գոհար Ղումաշյանին բերման ենթարկելը դասական քաղաքական հետապնդում է, իշխանության վախն ու ջղաձգումն է մեր կուսակցությունից, մեր կուսակցական գործունեությունից, մեր առաջնորդ Սամվել Կարապետյանից», - լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Գոհար Մելոյանը՝ անդրադառնալով «Ուժեղ Հայաստան»-ի կին անդամների նկատմամբ հարուցված հետապնդումներին։
Հիշեցնենք՝ կերակրող մայր Գոհար Ղումաշյանին բերման են ենթարկել, «Ուժեղ Հայաստանի» մեկ այլ կին անդամ Վերժինե Ստեփանյանին էլ հրավիրել են հարցաքննության։
Գոհար Մելոյանը տեղեկացրեց խորհրդանշական քաղաքական ակցիայի մասին. մասնակիցները մանկական կաթի շշեր էին բերել իրենց հետ և դրեցին Հակակոռուպցիոն դատարանի դռան դիմաց;
«Սա նշան է նրա, որ այնպիսի քաղաքական հետապնդումներ են իրականացվում, որ հաշվի չեն առնում համաչափության հիմնարար տարրերը՝ իր բոլոր ենթատարրերով, հաշվի չեն առնում, որ գործ ունեն կերակրող մոր հետ։ Մեր երկիրը իրավական ժողովրդավար պետություն է, իսկ մենք իրավապահների, օրենքի ու պետական մարմինների հետ ծայրաստիճան համագործակցող քաղաքական ուժ ենք, և որևէ հրատապությունով անհրաժեշտություն, հիմնավորում չկար տիկին Ղումաշյանին բերման ենթարկելու։ Կարող էին ծանուցել, հրավիրել, մենք մեծ սիրով կուղեկցենք, ներկա կգտնվենք»,-նշել է Մելոյանը;

Осуществляются такие политические преследования, при которых не учитываются базовые принципы соразмерности — Гоар Мелоян
Задержание члена партии «Сильная Армения» Гоар Гумашян является классическим примером политического преследования, проявлением страха и нервной реакции власти на деятельность партии и её лидера Самвела Карапетяна, заявила в беседе с журналистами член партии Гоар Мелоян, комментируя действия в отношении женщин — членов «Сильной Армении».
Напомним, кормящая мать Гоар Гумашян была задержана, а другая член партии — Вержине Степанян — приглашена на допрос.
Гоар Мелоян также сообщила о символической политической акции: её участники принесли с собой бутылочки для детского питания и оставили их у входа в Антикоррупционный суд.
«Это знак того, что осуществляются такие политические преследования, при которых не учитываются базовые принципы соразмерности во всех их составляющих, не учитывается даже то, что речь идёт о кормящей матери. Наша страна является правовым демократическим государством, а мы — политическая сила, максимально сотрудничающая с правоохранительными органами, законом и государственными структурами. Не было никакой срочной необходимости или обоснования для задержания госпожи Гумашян. Можно было уведомить, пригласить — мы с готовностью сопроводили бы и присутствовали», — отметила Мелоян.