Մահվան դեպք ՊՆ զորամասերից մեկում՝ պոլիգոնում․ 19-ամյա զինվորը հոսպիտալ տեղափոխելու ճանապարհին մահացել է
14/04/2026 20:40
Այսօր հերթական մահվան դեպքն է տեղի ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարարության զորամասերից մեկում։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, ժամը 16։00-ի սահմաններում զինվորական հոսպիտալ («Մուրացան») տեղափոխելու ճանապարհին զինվոր է մահացել։
Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով՝ մահացածը՝ 19-ամյա Նարեկ Հակոբյանը, հոսպիտալ է տեղափոխվել Նուբարաշենի կրակարաններից (պոլիգոնից)՝ հրազենային վնասվածքով։
Դեպքի փաստով ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական վարչության կայազորի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Տեղի ունեցածը սպանություն է, դժբախտ պատահար, թե ինքնասպանություն՝ պարզվում է։

Случай гибели на одном из полигонов Минобороны: 19-летний военнослужащий скончался по пути в госпиталь
14/04/2026 20:54
Сегодня в одном из воинских частей Министерства обороны Республики Армения произошёл очередной случай гибели военнослужащего.
Как сообщает фотокорреспондент Гагик Шамшян, около 16:00 по пути в военный госпиталь («Мурацан») скончался военнослужащий.
По данным фотокорреспондента, погибший — 19-летний Нарек Акопян — был доставлен в госпиталь с огнестрельным ранением с учебного полигона (стрельбища) в Нубарашене.
По факту происшествия в гарнизонном следственном отделе военного следственного управления Следственного комитета Республики Армения возбуждено уголовное производство.