Փաշինյանն Անթալիա չի գնում, որ ընտրություններից առաջ բացասական ազդեցություն չլինի․ Գառնիկ Դանիելյան
Այս պահին Էրդողանի հետ ջերմ ձեռքսեղմումները կարող են խնդիրներ ստեղծել ընտրական գործընթացներում քվեների առումով, դրա համար Անթալիա չի մեկնում, ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում նման կարծիք հայտնեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը՝ անդրադառնալով հարցին` ինչո՞ւ Նիկոլ Փաշինյանը չի մասնակցում Թուրքիայի Անթալիա քաղաքում կայանալիք դիվանագիտական ֆորումին։
«Ենթադրում եմ՝ Փաշինյանի Թուրքիա մեկնելն այս փուլում բացասական ազդեցություն կունենա ընտրական պրոցեսների վրա, դրա համար էլ չի մեկնում, ուրիշ տեղեկություն չունեմ»,- նշեց նա:
Հիշեցնենք՝ Նիկոլ Փաշինյանը չի մասնակցելու ապրիլի 17-19-ին Անթալիայում կայանալիք դիվանագիտական ֆորումին: Վարչապետի մամուլի խոսնակը չի պարզաբանել, թե ինչու Փաշինյանն այս անգամ չի մասնակցելու։

Пашинян не едет в Анталью, чтобы избежать негативного влияния перед выборами — Гарник Даниелян
Тёплые рукопожатия с Эрдоганом на данном этапе могут создать проблемы с точки зрения голосов в избирательных процессах, поэтому он и не едет в Анталью. Такое мнение в ходе брифинга с журналистами в Национальном собрании выразил депутат фракции «Армения» Гарник Даниелян, комментируя вопрос о том, почему Никол Пашинян не участвует в предстоящем дипломатическом форуме в турецкой Анталье.
«Предполагаю, что поездка Пашиняна в Турцию на данном этапе окажет негативное влияние на избирательные процессы, поэтому он и не едет. Другой информации у меня нет», — отметил он.
Напомним, Никол Пашинян не будет участвовать в дипломатическом форуме, который пройдёт в Анталье 17–19 апреля. Пресс-секретарь премьер-министра не уточнила причины его отсутствия.