Փաշինյանն Անթալիա չի գնում, որ ընտրություններից առաջ բացասական ազդեցություն չլինի․ Գառնիկ Դանիելյան
Այս պահին Էրդողանի հետ ջերմ ձեռքսեղմումները կարող են խնդիրներ ստեղծել ընտրական գործընթացներում քվեների առումով, դրա համար Անթալիա չի մեկնում, ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում նման կարծիք հայտնեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը՝ անդրադառնալով հարցին` ինչո՞ւ Նիկոլ Փաշինյանը չի մասնակցում Թուրքիայի Անթալիա քաղաքում կայանալիք դիվանագիտական ֆորումին։
«Ենթադրում եմ՝ Փաշինյանի Թուրքիա մեկնելն այս փուլում բացասական ազդեցություն կունենա ընտրական պրոցեսների վրա, դրա համար էլ չի մեկնում, ուրիշ տեղեկություն չունեմ»,- նշեց նա:
Հիշեցնենք՝ Նիկոլ Փաշինյանը չի մասնակցելու ապրիլի 17-19-ին Անթալիայում կայանալիք դիվանագիտական ֆորումին: Վարչապետի մամուլի խոսնակը չի պարզաբանել, թե ինչու Փաշինյանն այս անգամ չի մասնակցելու։

Pashinyan not going to Antalya to avoid negative impact before the elections – Garnik Danielyan
At this moment, warm handshakes with Erdogan may create problems in terms of votes during the electoral process, which is why he is not traveling to Antalya Garnik Danielyan, a deputy of the “Armenia” faction, expressed such an opinion at a briefing with journalists in the National Assembly, addressing the question of why Nikol Pashinyan is not participating in the diplomatic forum to be held in the Turkish city of Antalya.
“I assume that Pashinyan’s visit to Turkey at this stage would have a negative impact on the electoral process, which is why he is not going. I have no other information,” he added.
It was earlier reported that Nikol Pashinyan will not attend the diplomatic forum in Antalya scheduled for April 17-19. The Prime Minister’s press secretary did not provide further details on the reason for his absence.