Երեկ մաhացած զինվորը նամակ է թողել․ ի՞նչ է գրել․ մանրամասներ
ArmLur.am-ի  տեղեկությունների համաձայն՝ երեկ մահացած զինվորը նամակ է գրել։ Նամակում ներողություն է խնդրել ընկերներից, հարազատներից։ Իսկ խնդիր ունեցե՞լ է նա զորամասում. հասցրե՞լ են ինքնասպանության, թե՞ սպանել են՝ այս պահին իրավապահ համակարգը քննում է։
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 14-ին հերթական մահվան դեպքն է տեղի ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարարության զորամասերից մեկում։
Ժամը 16։00-ի սահմաններում զինվորական հոսպիտալ («Մուրացան») տեղափոխելու ճանապարհին զինվորը մահացել է։ Աղբյուրի տեղեկություններով՝ հոսպիտալ են ժամանել ՀՀ ռազմական ոստիկանության և ՀՀ ՊՆ գլխավոր շտաբի բարձրաստիճան սպաներ, որոնք պարզում են դեպքի հանգամանքները։

Погибший накануне военнослужащий оставил записку: что в ней говорится? — подробности
Согласно источнику, в ней он попросил прощения у друзей и близких. При этом остаётся неясным, имел ли он проблемы в воинской части; рассматриваются различные версии произошедшего, обстоятельства выясняют правоохранительные органы.
Напомним, 14 апреля в одном из подразделений Министерства обороны Республики Армения произошёл очередной случай гибели.
Около 16:00 военнослужащий скончался по пути в военный госпиталь («Мурацан»). По данным источника, в госпиталь прибыли высокопоставленные представители Военной полиции и Генерального штаба ВС РА, которые устанавливают обстоятельства произошедшего.