8 տարի իշխելով՝ ասֆալտի վատ վիճակը բարդում են «30 տարվա» վրա. Սոս Հակոբյան
8 տարի Երևանում իշխանություն ունեցող ուժը այնքան լկտիություն ունի, որ ասում է՝ Երևանում ասֆալտի վիճակը վատ է, որովհետև 30 տարի է՝ ասֆալտ չեն արել, գրել է «Հայրենիք» կուսակցության անդամ, փաստաբան Սոս Հակոբյանը։
«ՏԿԵՆ նախարարը Ազգային ժողովում անամոթաբար խայտառակ վիճակում գտնվող Երևանի ճանապարհների խնդիրները բարդում է՝ «30 տարիա ասֆալտ չեն արել» կեղծ թեզի վրա։
Նախ, 30, 40 տարի էլ Երևանում ասֆալտ արել են, չի եղել մի իշխանություն, որը ասֆալտ չի արել, բոլորիս հայտնի պատճառներով. ասֆալտ անելը ձեռք է տալիս (բոլոր վատ ու լավ իմաստներով) բոլոր իշխանություններին։
Երկրորդ, գրեթե միշտ էլ Երևանի ասֆալտը, որոշ բացառություններով, չի փայլել իր որակով այդ 30 տարիների ընթացքում։
Բայց երբեք, այսպիսի անխնամ, անբան, ու ճղճիմ վիճակ Երևանի փողոցներում չի եղել։
Որ Երևանի ասֆալտի հաստությունը մի քիչ մոտիկ լիներ ձեր երեսի կաշվի հաստությանը, գոնե այդ մի հարցով մարդիկ գոհ կլինեին, իսկ մեքենաներն օրը մեջ ջարդուխուրդ չէին լինի»,-գրել է Հակոբյանը։

Правят 8 лет и сваливают плохое состояние асфальта на «30 лет» — Сос Акопян
Адвокат, член партии «Отечество» Сос Акопян, написал, что политическая сила, находящаяся у власти в Ереване уже 8 лет, «дошла до наглости», утверждая, будто плохое состояние асфальта в городе связано с тем, что «30 лет его не ремонтировали».
Он отметил, что министр территориального управления и инфраструктур в Национальном собрании «бесстыдно» объясняет плачевное состояние дорог в столице «мифом о 30 годах без асфальтных работ».
По его словам, за последние 30–40 лет в Ереване действительно проводились дорожные работы, и не было ни одной власти, которая бы их полностью не осуществляла, поскольку это «выгодно всем властям».
Акопян также заявил, что качество асфальта в Ереване на протяжении этих лет в целом не отличалось высоким уровнем, за редкими исключениями.
При этом, по его словам, «никогда ранее улицы Еревана не находились в столь запущенном и бесхозном состоянии».
«Если бы толщина асфальта в Ереване была хотя бы близка к толщине кожи на ваших лицах, люди были бы довольны хотя бы этим, а автомобили не ломались бы через день», — написал он.