«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ապրիլի 16-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
11:00–17:00 Դեմիրճյան փողոց 17, 19, 21 շենքեր, Արամի նրբանցք 26 շենք, Զաքյան փողոց 10 շենք, Գրիգոր Լուսավորիչ փողոց 17 շենք, Մաշտոցի պողոտա 2, 4 շենքեր, Հերացի փողոց 18–24 շենքեր, Մյասնիկյան պողոտա 2, 4 շենքեր, Այգեստան 11-րդ փողոց 1–4 առանձնատներ,
11:00–17:00 Արամ Խաչատրյան փողոց 31/1-33/2 շենքեր, Արամ Խաչատրյան 1-ին նրբանցք 1-15 առանձնատներ,
11:00–17:00 Նոր Նորք 5-րդ զանգված՝ Մառի նրբանցք 1, 5 շենքեր, Մառի փողոց 2, 4, 5, 6, 7, 11 շենքեր, Միկոյան փողոց 1, 3, 5, 7, 9, 11, 18 շենքեր, թիվ 166 դպրոց, «Թիմ» ՓԲԸ, «Համլետ» ԱՁ, Գայի պողոտա 55, 57, 57/1, 59 շենքեր, «Անտոնյան և Ընկերներ», «Ավալոն», «Արմ Պետրոլ», «Կոսմա», «Տիտան-93», «Բարսիս», «Ֆիդջի» ՍՊԸ-ներ, «Վիվա Արմենիա» ՓԲԸ, թիվ 111 մսուր-մանկապարտեզ, «Էվրիկա Գրուպ», «Ջոնսոն» ՍՊԸ-ներ և հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդներ,
10:00–16:00 Սիլիկյան թաղամաս՝ 4, 7, 9, 11, 12, 13 փողոցներ մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Հասմիկի փողոց մասնակի, Մեծարենցի փողոց մասնակի, Ք. Քրքորյան փողոց 16, 31Բ, 32Բ, 32Գ, 32Վ, 23/17 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Մազմանյան փողոց 1/1, 5 շենքեր, «Հայէկոնոմբանկ» ԲԲԸ, Նորաշեն թաղամաս 37 շենք և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Ֆուչիկի 1-ին նրբանցք 13, 15, 17 շենքեր, Ֆուչիկի 2-րդ նրբանցք 6 շենք, Մարգարյան փողոց 4, 17, 19, 23 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00-16:00 Ծիծեռնակաբերդի խճուղի 1՝ Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիր,
10:00-16:00 Նորագավիթ 7, 8, 9, 10 փողոցների առանձնատներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00–16:00 Արշակունյաց պողոտա 18, 18Ա, 18Բ, 18Գ, 18Դ, 18Ե, 18Զ բնակելի շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդներ, Ծխախոտագործների փողոցի առանձնատներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նար-Դոսի փողոց՝ «Սամբոյի և ձյուդոյի մանկապատանեկան մարզադպրոց» ՀՈԱԿ,
10:30–13:00 Մրգաշատ գյուղ մասնակի, Արևիկ գյուղն ամբողջությամբ,
11:00–15:00 Գայ և Աթարբեկյան գյուղեր,
11:00–16:00 Լենուղի, Այգեվան, Հուշակերտ, Արաքս, Նոր Ամասիա և Նալբանդյան գյուղեր,
11:00-16:00 Աշտարակ քաղաք մասնակի,
11:00-13:00 Դարակերտ գյուղ, Խաչփառ, Ղուկասավան գյուղեր մասնակի,
11:00-12:30 Դալար գյուղ մասնակի,
11:00-14:00 Արարատ քաղաք՝ Շահումյան, Արարատյան փողոցներ մասնակի, Ոսկու կորզման ֆաբրիայի բանավան մասնակի, Շաղափ գյուղ մասնակի,
12:00-15:00 Մասիս քաղաք՝ 10-րդ թաղամաս՝ 9-րդ, 10-րդ և Ազատամարտիկների փողոցներ մասնակի, Կենտրոնական հրապարակին կից տարածք մասնակի, Նորաբաց և Դարակերտ գյուղեր մասնակի,
13։30-15։30 Հովտաշեն և Դվին գյուղեր մասնակի,
11:00–13:00 Ջերմուկ քաղաք՝ Ձախափնյա թաղամաս մասնակի,
11:00-13:30 Գետափ գյուղ մասնակի,
11:00–14:00 Գլաձոր, Վերնաշեն, Մեղրահովիտ գյուղեր, Եղեգնաձոր քաղաք՝ Հարավ-Արևմտյան, Մուրացանի, Թամանցիների, Գևորգյան, Գլաձորյան, Մշեցու, Ավագյան, Կամոյի, Բաղդասարյան, Արսենյան, Բաղրամյան, Մաշտոցի, Չարենցի, Այգեձորի, Սյունիքի Հարավ-Արևելյան, Պռոշյան, Առաքելյան փողոցներ մասնակի, Երևանյան խճուղին մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00–11:00 Կարենիս համայնք, «Ավետարանի», «Հավատքի», «Քրիստոնեական եկեղեցի», «Արտսոն Գրուպ» ՍՊԸ, «Յուքոմ» ընկերության բջջային օպերատորի կայան և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-13։00 Մայակովսկի գյուղ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-17։00 Ջրվեժի ամառանոցներ մասնակի, Ծաղկաձոր քաղաք՝ Մայիսյան, Պահլավունյաց, Մհեր Մկրտչյան, Սարալանջի, Չարենցի փողոցներ, Ոստիկանություն, դպրոց, մանկապարտեզ, «Ոսկու աշխարհ» հյուրանոց, «Սոֆիա Առաքելյան» ՍՊԸ, «Դահուկ» ՍՊԸ, «Ռոյալ» ՍՊԸ, «Միքայել Վարդանյան», «Բրյուսով», «Ադոմաս», «Կուսաստան-Հայաստան» հանգստյան տներ և հարակից այլ բաժանորդներ, Զովք գյուղ մասնակի,
11:00–12:00 Ճամբարակ քաղաք՝ Գարդմանի, Գ. Նժդեհի, Բայրոնի, Հ. Նադարյան, Չարենցի, Կոմիտասի փողոցներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00–17:00 Ձորագյուղ բնակավայր մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00–16:30 Երանոս, Վարդաձոր, Ձորագյուղ, Ծակքար, Ծովասար, Լիճք, Վերին Գետաշեն բնակավայրերն ամբողջությամբ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00–16:00 Մեծ Մասրիկ գյուղ՝ 1, 8 փողոցներ և 5, 7 նրբանցնքեր մասնակի,
11:30–12:50 Ակունք գյուղ՝ 12, 13 փողոցներ և 5 նրբանցք մասնակի,
14:00–15:00 Ծովակ գյուղ՝ 1 փողոց, 5, 7 նրբանցքներ մասնակի,
10:00-12:00 Իջևան քաղաք՝ Երևանյան փողոց մասնակի, Խոլարքեր թաղամաս,
12:30-14:30 Իջևան քաղաք՝ Հ․Ղալումյան, Նար-Դոսի, Ղարագյոզյան և Նալբանդյան փողոցներ մասնակի,
11:30-14:30 Դիլիջան քաղաք՝ Վասիլևի և Կամոյի փողոցներ,
11:30-12:00 Աղավնավանք գյուղ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-16:00 Օձուն, Աքորի, Կճաճկուտ, Ամոջ և Հագվի գյուղեր,
11:00–15:00 Ախուրյան համայնք՝ Առափի գյուղ,
11:00–16:00 Ախուրյան համայնք՝ Ախուրյան գյուղ՝ Հյուսիս-Արևելյան հատված և «Նոր Ախուրյան» թաղամաս,
10:30–12:30 Քարահունջ գյուղ մասնակի
11:00–14:00 Սիսիան քաղաք՝ Սպանդարյան, Շահումյան, Մյասնիկյան փողոցներ մասնակի, Կոմիտասի և Մելիք Թանգի փողոցներ,

ЗАО "Электрические сети Армении" предупреждает, что в связи с проведением плановых ремонтных работы, 16 апреля текущего года будет прекращено электроснабжение следующих адресов:
11:00–17:00 жилые дома 17, 19, 21 на улице Демирчяна, жилой дом 26 в переулке Арами, жилой дом 10 на улице Закяна, жилой дом 17 на улице Григора Лусаворича, жилые дома 2, 4 на проспекте Маштоца, жилые дома 18–24 на улице Гераци, жилые дома 2, 4 на проспекте Мясникяна, частные дома 1–4 на 11-й улице Айгестана,
11:00–17:00 жилые дома 31/1–33/2 на улице Арама Хачатряна, частные дома 1–15 в 1-м переулке улицы Арама Хачатряна,
11:00–17:00 5-й массив Нор Норка — жилые дома 1, 5в переулке Мари, жилые дома 2, 4, 5, 6, 7, 11 на улице Мари, жилые дома 1, 3, 5, 7, 9, 11, 18 на улице Микояна, школа №166, ЗАО «Тим», ИП «Гамлет», жилой дом 55, 57, 57/1, 59 на проспекте Гая, «Антонян и партнеры», «Авалон», «Арм Петроль», «Косма», «Титан-93», «Барсис», «Фиджи» ООО, ЗАО «Вива Армения», ясли-детский сад №111, ООО «Эврика Груп», ООО «Джонсон» и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
административный округ Ачапняк Еревана:
10:00–16:00 квартал Силикян — частично улицы 4, 7, 9, 11, 12, 13 и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), частично улица Асмика, частично улица Мецаренца, жилые дома 16, 31Б, 32Б, 32Г, 32В, 23/17 на улице К. Кркоряна и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), жилые дома 1/1, 5 на улице Мазманяна, ОАО «Айэкономбанк», жилой дом 37 в квартале Норашен и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), жилые дома 13, 15, 17 в 1-м переулке улицы Фучика, жилой дом 6 во 2-м переулке улицы Фучика, жилые дома 4, 17, 19, 23 на улице Маргаряна и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами)
10:00-16:00 по адресу: Цицернакабердское шоссе, 1 (Спортивно-концертный комплекс имени Карена Демирчяна),
10:00-16:00 частные дома улиц Норагавит 7, 8, 9, 10 и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
10:00–16:00 жилые дома 18, 18А, 18Б, 18Г, 18Д, 18Е, 18З на проспекте Аршакуняц и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), частные дома на улице Цхахотагорцнери и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), улица Нар-Доса — детско-юношеская спортивная школа самбо и дзюдо,
10:30–13:00 частично село Мргашат, село Аревик полностью,
11:00–15:00 села Гай и Атарбекян,
11:00–16:00 села Ленуги, Айгеван, Ушакерт, Аракс, Нор Амасиа и Налбандян,
11:00-16:00 частично город Аштарак,
11:00-13:00 село Даракерт, частично села Хачпар, Гукасаван,
11:00-12:30 частично село Далар,
11:00-14:00 город Арарат — частично улицы Шаумяна, Араратян, частично Банаван золотодобывающей фабрики, частично село Шагап,
12:00-15:00 частично улицы 9, 10, Азатамартикнери в 10-м квартале города Масис, прилегающая к Центральной площади территория частично, частично села Норабац и Даракерт,
13։30-15։30 частично села Овташен и Двин,
11:00–13:00 город Джермук — частично квартал Дзахапнья,
11:00-13:30 частично село Гетап,
11:00–14:00 город Ехегнадзор — частично улицы Юго-Западная, Мурацана, Тамацинери, Геворгяна, Гладзоряна, Мшецу, Авагяна, Камо, Багдасаряна, Арсеняна, Баграмяна, Маштоца, Чаренца, Айгедзора, Сюники, Юго-Восточная, Прошяна, Аракеляна, частично Ереванское шоссе и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), села Гладзор, Вернашен, Меграовит,
10:00–11:00 община Каренис — христианская церковь евангельского вероисповедания, ООО «Артсон Груп», станция мобильного оператора компании «Ucom» и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами
11։00-13։00 село Маяковский и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11։00-17։00 частично дачи села Джрвеж, город Цахкадзор — улицы Майисян, Пахлавуняц, Мгера Мкртчяна, Сараланджа, Чаренца, полиция, школа, детский сад, гостиница «Воску Ашхар», ООО «София Аракелян», ООО «Даук», ООО «Роял», дома отдыха «Микаел Варданян», «Брюсов», «Адомас», «Кусастан-Айастан» и другие прилегающие абоненты,
11:00–12:00 город Чамбарак — улицы Гардмани, Г. Нжде, Байрона, Г. Надаряна, Чаренца, Комитаса и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00–17:00 частично населённый пункт Дзорагюх и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00–16:30 населённые пункты Еранос, Вардадзор, Дзорагюх, Цаккар, Цовасар, Личк, Верин Геташен полностью и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00–16:00 село Мец Масрик — улицы 1, 8 и частично переулки 5 и 7,
11:30–12:50 село Акунк — улицы 12, 13 и частично 5-й переулок,
14:00–15:00 село Цовак — 1-я улица, частично переулки 5 и 7,
10:00-12:00 город Иджеван — частично улица Ереванян, квартал Холаркер,
11:30-14:30 город Дилижан — улицы Василева и Камо,
12:30-14:30 город Иджеван — частично улицы Г.М. Галумяна, Нар-Доса, Карагёзяна, Налбандяна,
11:30-12:00 село Агавнаванк и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00-16:00 села Одзун, Акори, Кчачкут, Амодж, Агви,
11:00–15:00 община Ахурян — село Арапи,
11:00–16:00 община Ахурян — село Ахурян, северо-восточная часть и квартал «Нор Ахурян»,
10:30–12:30 частично село Караундж,
11:00–14:00 город Сисиан — частично улицы Спандаряна, Шаумяна, Мясникяна, улицы Комитаса и Мелик-Танги,