Ինչո՞ւ են ձերբակալվել «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամները. Հակակոռուպցիոն կոմիտեն ձայնագրություն է հրապարակել (Տեսանյութ)
16/04/2026 14:52
Հակակոռուպցիոն կոմիտեից հայտնում են, որ բացահայտվել են ընտրակաշառք տալու և ստանալու նոր դեպքեր. ձերբակալվել են մեկ տասնյակից ավելի անձինք։
«Հակակոռուպցիոն կոմիտեի կողմից իրականացված միջոցառումների արդյունքում փաստական տվյալներ են ստացվել այն մասին, որ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամների և նրանց հետ համագործակցող հասարակական կազմակերպությունում որպես աշխատակից գրանցված մի խումբ անձանց կողմից Արարատի մարզի Արտաշատ համայնքի մի շարք ընտրողների ընտրակաշառք է բաժանվել:
Հանցավոր գործունեությունը քողարկելու և չբացահայտվելու նպատակով հանցավոր խմբի անդամները միմյանց հետ կապ են հաստատել ինտերնետ-հավելվածների միջոցով:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի համապատասխան հոդվածներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, կատարվել են բազմաթիվ խուզարկություններ, ձերբակալվել են մեկ տասնյակից ավել անձինք»,-նշված է հաղորդագրության մեջ։

Почему были задержаны члены партии «Сильная Армения»? — Антикоррупционный комитет опубликовал запись (видео)
16/04/2026 15:12
Антикоррупционный комитет Армении сообщил о выявлении новых случаев дачи и получения предвыборных взяток, в рамках которых задержаны более десяти человек.
В ведомстве заявили, что в результате проведённых мероприятий были получены фактические данные о том, что члены партии «Сильная Армения» и сотрудники аффилированной с ними общественной организации участвовали в раздаче предвыборных взяток избирателям в общине Арташат Араратской области.
По данным следствия, для сокрытия противоправной деятельности участники группы использовали интернет-приложения для связи.
По факту возбуждено уголовное производство по соответствующим статьям Уголовного кодекса, проведены многочисленные обыски, задержаны более десяти человек.