Սամվել Կարապետյանի կալանքը երկարաձգել են վախից. Նարեկ Կարապետյան
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը լրագրողների հետ զրույցում շեշտեց՝ Ազգային բարերար, «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանի տնային կալանքը երկարաձգելու հիմքում իշխանության վախն է. դատարանը կատարել է այն, ինչի մասին երազել է Փաշինյանը։
«Մի մարդ (Նիկոլ Փաշինյանը-խմբ.), ով Ազգային ժողովում «հերոսանում է», չի համարձակվում դեմ առ դեմ հանդիպել Սամվել Կարապետյանին։ Մինչդեռ ամբողջ օրը ֆեյսբուքով, հեռուստատեսությամբ հոխորտում է, իրեն թույլ է տալիս արտահայտություններ, որոնք վայել չեն հավասարակշռված, արժանապատիվ հայ տղամարդուն»,- Փաշինյանի պահվածքը նկարագրեց Նարեկ Կարապետյանը։
«Նա վախենում է, որ ժողովուրդը երես առ երես հանդիպի Կարապետյանին։ Դատախազության պահանջը՝ ևս 3 ամիս կալանք, ունի մեկ նպատակ՝ զրկել ժողովրդին ընտրության հնարավորությունից, չթողնել, որ մարդիկ տեսնեն այլընտրանքը»,- հավելեց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամը։
Հասարակությունն այսօր, ինչպես նշեց Նարեկ Կարապետյանը, ի դեմս Փաշինյանի, տեսնում ու լսում է փողոցային բառապաշար, անհամապատասխան վարքագիծ, հայհոյանքներ։

Арест Самвела Карапетяна был продлен из-за страха — Нарек Карапетян
Член совета партии «Сильная Армения» Нарек Карапетян в беседе с журналистами заявил, что в основе продления домашнего ареста национального благотворителя, лидера партии Самвела Карапетяна лежит страх властей: суд, по его словам, сделал то, о чём «мечтал Пашинян».
«Человек (Никол Пашинян — ред.), который "строит из себя героя" в Национальном собрании, не осмеливается встретиться лицом к лицу с Самвелом Карапетяном. При этом весь день в Facebook и по телевидению он позволяет себе резкие высказывания, которые не подобают уравновешенному и достойному армянскому мужчине», — заявил Карапетян.
«Он боится, что народ встретится с Карапетяном лицом к лицу. Требование прокуратуры о продлении ареста ещё на три месяца преследует одну цель — лишить людей возможности выбора, не дать им увидеть альтернативу», — добавил он.
По словам Нарека Карапетяна, сегодня общество в лице Пашиняна видит и слышит уличную лексику, несоответствующее поведение и оскорбления.
В то же время в лице Самвела Карапетяна, отметил он, люди видят сдержанность и целенаправленные действия.