«Անթույլատրելի ենք համարում ճնշման ապօրինի մեթոդների օգտագործումը». «Միասնության թևեր»
«Միասնության թևեր» կուսակցության համար անթույլատրելի է «ընտրակաշառք» երևույթն առհասարակ: Սա հատուկ ենք արձանագրում, որպեսզի որևէ մեկը չփորձի աղավաղել մեր այս հայտարարությունը: Եթե որևէ մեկը փորձի ձայներ գնել կամ ընտրակաշռք տալ, մենք ինքներս այդ անձանց նկատմամբ իրավական ընթացակարգեր նախաձեռնելու պահանջ կներկայացնենք:
Միևնույն ժամանակ, «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության ձերբակալված անդամներին և համակիրներին իրավաբանական օգնությունից զրկելու փաստերը, փաստաբանի մուտքն իր վստահորդի մոտ չթույլատրելն իշխանության կողմից օրենքից դուրս գործելու և իբր ուժ ցուցադրելու անօրինական դրսևորում է։ Ըստ նշված կուսակցության` վաղ առավոտից ձերբակալվածների մի մասի մոտ փաստաբանի մուտքը թույլատրվել է խոչընդոտներով` օրվա տարբեր ժամերի, իսկ մյուս մի մասն էլ մինչ այս պահը չունի փաստաբանի հետ հանդիպելու հնարավորություն:
Ակնհայտ է, որ իշխանությունն իր «հեղինակությունը» բարձրացնելու նպատակով շոուներ կազմակերպելու վարպետ է, ու մարդու իրավունքների հաշվին գործելը իշխանության գործելաոճն է: Քաղաքականությունն օրենքի տիրույթ է, և մենք անթույլատրելի ենք համարում ահաբեկման ու ճնշման ապօրինի մեթոդների օգտագործումը:
Արդարությունը գալիս է վերացնելու պրակտիկան, երբ իրավապահ մարմիններն օգտագործվում են քաղաքական նպատակներով, մարդու իրավունքները ոտնահարելու հաշվին դիվիդենտներ հավաքելը»:

Считаем недопустимым применение незаконных методов давления: «Крылья единства»
«Партия «Крылья единства» в принципе считает недопустимым явление «предвыборной взятки». Мы особо фиксируем это, чтобы никто не пытался исказить данное заявление. Если кто-либо попытается покупать голоса или давать избирательные взятки, мы сами выступим с требованием инициировать в отношении этих лиц правовые процедуры.
В то же время факты лишения задержанных членов и сторонников партии «Сильная Армения» юридической помощи, а также недопуск адвоката к своему доверителю являются незаконным проявлением действий власти вне рамок закона и попыткой демонстрации силы. По данным указанной партии, с раннего утра доступ адвокатов к части задержанных предоставлялся с препятствиями — в разное время суток, тогда как другая часть до сих пор лишена возможности встретиться с адвокатом.
Очевидно, что власть является мастером организации «шоу» с целью повышения собственного «авторитета», а действия за счёт прав человека стали её стилем работы. Политика должна оставаться в правовом поле, и мы считаем недопустимым применение незаконных методов запугивания и давления.
Справедливость призвана положить конец практике, при которой правоохранительные органы используются в политических целях, а дивиденды извлекаются за счёт попрания прав человека».