Էսքան ժամանակ մի բան են խոսք տվել ու արել, հետո կասենք, թե ինչ. Նարեկ Կարապետյան
Հակակոռուպցիոն դատարանում, ինչպես արդեն հայտնել ենք, ընթանում է Սամվել Կարապետյանի գործով դատական նիստը։ Նրա աջակիցները դատարանի բակում են։ Քիչ առաջ նաև լարված իրավիճակ ստեղծվեց։
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախընտրական ցուցակը գլխավորող Նարեկ Կարապետյանը լրագրողներին ասաց, որ իշխանության մոտ սովորություն է՝ խոսք են տալիս, վերջում տեղի է ունենում հակառակը․
«Էսքան ժամանակ մի բան են խոսք տվել ու արել, հետո կասենք, թե ինչ։ Ես ուզում եմ ասել, որ պատերազմի 300,000 գլուխ ունեցող կուսակցությունն իրենք են, այն 300,000-ը, որ ուզում են բերել մեր երկիր»։
Կարապետյանը նշեց՝ երբ ՔՊ-ն խոսում է կուսակցությունը չգրանցելու մասին, քաղաքացիները կարող են վստահ լինել, որ ՔՊ-ն համոզված է՝ պարտվելու է։
«Ընտրություններում հաղթելու այլընտրանք կա, բայց մեր հույսը այն է, որ մեր երկիրը ժողովրդավարության ճանապարհով գնա»,-հայտարարեց Կարապետյանը։

За всё это время они обещали одно и сделали это — потом скажем, что именно сделали: Нарек Карапетян
В Антикоррупционном суде, как уже сообщалось, продолжается судебное заседание по делу Самвела Карапетяна. Его сторонники находятся во дворе суда. Незадолго до этого также возникла напряжённая ситуация.
Нарек Карапетян, возглавляющий предвыборный список партии «Сильная Армения» в беседе с журналистами заявил, что у власти есть привычка — давать обещания, а затем поступать противоположным образом.
«За всё это время они сделали одно — пообещали, а потом сделали наоборот. Потом скажем, что именно.
Я хочу сказать, что "партия с 300 тысячами голов, ведущая войну" — это они, те самые 300 тысяч, которых они хотят привести в нашу страну», — сказал он.
Карапетян отметил, что, когда «Гражданский договор» говорит о том, что партию не зарегистрируют, граждане могут быть уверены: это означает, что партия уверена в своём поражении.
«Альтернатива победе на выборах существует, но наша надежда в том, чтобы наша страна шла по пути демократии», — заявил Карапетян.