Շատ շուտով ուժեղ Հայաստան ունենալու ենք. Սամվել Կարապետյանը հանդես է եկել ելույթով
Փոփոխություններ լինելու են, շատ շուտով ուժեղ Հայաստան ունենալու ենք, այս մասին դատարանի դահլիճում ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը։
«Փաստաբան Վարդևանյանը ներկայացրեց բոլոր ապօրինությունները, որ գոյություն ունեն այս մեղադրանքների մեջ, դրա համար այդ մասով ևս ավելացնելու բան չունեմ։ Միայն ուզում եմ արձանագրել, որ մեր իրավական համակարգի բոլոր ապօրինությունները, ես վստահ եմ, ուղղված են իմ դեմ, մեր թիմի բոլոր անդամների դեմ, որպեսզի փորձեն կանգնեցնել մեր ժողովրդի ուժեղ Հայաստան ունենալու երազանքը։ Բայց ձեզ վստահեցնում եմ, դա իրենց չի հաջողվելու, ամեն ինչ շարժվում է առաջ։ Փոփոխություններ լինելու են, շատ շուտով ուժեղ Հայաստան ունենալու ենք»,-ասել է Սամվել Կարապետյանը։
Հիշեցնենք՝ դատարանում այսօր քննվում է Սամվել Կարապետյանի խափանման միջոցի հարցը։
Կարապետյանի պաշտպան Արամ Վարդևանյանը միջնորդել է վերացնել նրա նկատմամբ կիրառված տնային կալանքը՝ առաջարկելով ավելացնել արդեն սահմանված գրավի չափը։ Փաստաբանի խոսքով՝ Կարապետյանը պատրաստ է 4 մլրդ դրամից բացի վճարել ևս շուրջ 400 մլն դրամ՝ նշելով, որ վերջին 10 ամիսների ընթացքում որևէ խախտում չի արձանագրվել։
Նշենք, որ դատական նիստին զուգահեռ Կարապետյանի աջակիցները դատարանի բակում իրականացնում են ակցիա՝ պահանջելով նրա ազատ արձակումը։

«Очень скоро у нас будет сильная Армения» — Самвел Карапетян выступил с заявлением
Перемены будут, и уже очень скоро у нас будет сильная Армения, заявил в зале суда лидер партии «Сильная Армения» Самвел Карапетян.
«Адвокат Вардаванян представил все нарушения закона, которые содержатся в этих обвинениях, поэтому по этой части мне добавить нечего. Хочу лишь зафиксировать, что все беззакония нашей правовой системы, я уверен, направлены против меня и всех членов нашей команды — с целью попытаться остановить мечту нашего народа о сильной Армении. Но уверяю вас, у них это не получится — всё движется вперёд. Перемены будут, и уже очень скоро у нас будет сильная Армения», — сказал Самвел Карапетян.
Напомним, что сегодня в суде рассматривается вопрос меры пресечения в отношении Самвела Карапетяна.
Его адвокат Арам Вардаванян ходатайствовал об отмене домашнего ареста, предложив увеличить ранее установленный размер залога. По словам адвоката, Карапетян готов, помимо 4 млрд драмов, внести ещё около 400 млн драмов, отметив, что за последние 10 месяцев не было зафиксировано ни одного нарушения.
Отметим, что параллельно с судебным заседанием сторонники Карапетяна проводят акцию во дворе суда, требуя его освобождения.