Եվրասիական մարզական համագործակցության ասոցիացիայի նախագահ ընտրվելու առիթով հեղիկանավոր մարզական կառույցները շնորհավորանքներ են հղել ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանին
Եվրասիական մարզական համագործակցության ասոցիացիայի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու առիթով մի շարք հեղիկանավոր մարզական կառույցներ ու կազմակերպություններ բարեմաղթանքներ ու շնորհավորանքներ են հղել ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանին:
Տարբեր երկրների մեծ հեղինակություն ունեցող մարզական կառույցների ղեկավարները շեշտել են Գագիկ Ծառուկյանի դերն ու կատարած աշխատանքը՝ սպորտը զարգացնելու գործում։

По случаю избрания президентом Евразийской ассоциации спортивного сотрудничества ведущие спортивные организации направили свои поздравления президенту ассоциации Гагику Царукяну
По случаю избрания президента Национального олимпийского комитета Армении Гагика Царукяна на пост президента Евразийской ассоциации спортивного сотрудничества ряд авторитетных спортивных структур и организаций направили ему поздравления и пожелания.
Руководители спортивных организаций из разных стран подчеркнули роль и вклад Гагика Царукяна в развитие спорта.