Օրը կգա՝ բարին էլ հետը, կտեսնենք, թե ով է «շուն ու շանգյալ». Էդուարդ Շարմազանով
Էդուարդ Շարմազանովը նշել է, որ լկտիության գագաթնակետն է, երբ երկրի կառավարիչն իրեն չընտրող ՀՀ հարյուր հազարավոր քաղաքացիներին անվանում է «շուն ու շանգյալ»։
«Նիկոլիզմի «ժողովրդավարության բաստիոնը» նոր բարձունքներ է նվաճում։ Զգալով իրեն սպասվող ֆիասկոն՝ Փաշինյանը նշում է. «ես չեմ կարա հավատամ, կներեք, հազար ներողություն, եթե ես հիմա ասեմ՝ գիտեք ինչ, կարողա «Ուժեղ Հայաստանը», «Հայաստան» դաշինքը, ուժեղ ՀՀԿ-ն ու ԲՀԿ-ն անցնեն խորհրդարան, նշանակում ա ես իմ մտքով անցկացնեմ, որ Հայաստանի Հանրապետությունում էդքան շուն ու շանգյալ կա, որ կարա իրանց օգտին քվեարկի»։
Հասկանու՞մ եք… ՀՀ վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող անձը ընդդիմության օգտին քվեարկող ՀՀ քաղաքացիներին բառացի անվանում է «շուն ու շանգյալ»։ Կապիտուլյանտն իր «կիրթ ու կառուցողական գործընկեր» Ալիևի ճամփով է գնում։ Ալիևն աշխարհի հայությանն էր ֆաշիստ ու թշնամի անվանում, Նիկոլը՝ ընդդիմության օգտին քվեարկող քաղաքացիներին՝ «շուն ու շանգյալ»։
Հարյուր հազարավոր քաղաքացիներ հունիսի 7-ին քվեարկելու են ընդդիմության օգտին, դու ո՞վ ես, որ ՀՀ քաղաքացուն «շուն ու շանգյալ» անվանես։ Ժամանակը բոլորին իր տեղն է դնելու։ Օրը կգա՝ բարին էլ հետը, կտեսնենք թե ով է «շուն ու շանգյալ»»,-ասել է Շարմազանովը։

Наступит день — придёт и добро, и мы увидим, кто «собака и шавка»: Эдуард Шармазанов
Эдуард Шармазанов заявил, что верхом наглости является то, что руководитель страны называет сотни тысяч граждан Армении, не голосующих за него, «собакой и шавкой».
««Бастион демократии» николизма достигает новых высот. Предчувствуя надвигающееся фиаско, Пашинян говорит: "Я не могу в это поверить, извините, тысячу извинений, если я сейчас скажу: знаете что, может быть, "Сильная Армения", блок "Армения", сильная РПА и ППА пройдут в парламент — значит, я допускаю мысль, что в Республике Армения есть столько собак и шавок, которые могут проголосовать за них"».
Понимаете… человек, занимающий пост премьер-министра Республики Армения, буквально называет граждан, голосующих за оппозицию, «собакой и шавкой». Капитулянт идёт по пути своего "культурного и конструктивного партнёра" Алиева. Алиев называл армян всего мира фашистами и врагами, а Никол называет граждан, голосующих за оппозицию, «собакой и шавкой».
Сотни тысяч граждан 7 июня проголосуют за оппозицию. Кто ты такой, чтобы называть граждан Армении «собакой и шавкой»? Время всех расставит по своим местам. Наступит день — придёт и добро, и мы увидим, кто "собака и шавка"», — заявил Шармазанов.