Սամվել Կարապետյանը պատրաստ է ևս 400 մլն դրամ վճարել՝ կալանքից ազատվելու համար
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանի պաշտպան Արամ Վարդևանյանը դատարանում միջնորդել է վերացնել նրա նկատմամբ կիրառված տնային կալանքը՝ առաջարկելով ավելացնել արդեն սահմանված գրավի չափը։
Փաստաբանը նշել է, որ Սամվել Կարապետյանը պատրաստ է 4 մլրդ դրամ գրավից բացի վճարել ևս շուրջ 400 մլն դրամ։ Նա նաև ընդգծել է, որ վերջին 10 ամիսների ընթացքում Կարապետյանը որևէ խախտում չի կատարել։
Նշենք, որ դատական նիստին զուգահեռ Սամվել Կարապետյանի աջակիցները դատարանի բակում ակցիա են իրականացնում՝ պահանջելով ազատ արձակել Կարապետյանին։

Самвел Карапетян готов внести ещё 400 млн драмов для освобождения из-под домашнего ареста
Адвокат лидера партии «Сильная Армения» Самвела Карапетяна — Арам Вардаванян — в суде ходатайствовал об отмене применённой к нему меры пресечения в виде домашнего ареста, предложив увеличить ранее установленный размер залога.
Адвокат отметил, что Самвел Карапетян готов, помимо уже назначенного залога в размере 4 млрд драмов, дополнительно внести ещё около 400 млн драмов. Он также подчеркнул, что за последние 10 месяцев Карапетян не допустил никаких нарушений.
Отметим, что параллельно с судебным заседанием сторонники Самвела Карапетяна проводят акцию во дворе суда, требуя его освобождения.