Շատ շուտով ուժեղ Հայաստան ունենալու ենք. Սամվել Կարապետյանը հանդես է եկել ելույթով
Փոփոխություններ լինելու են, շատ շուտով ուժեղ Հայաստան ունենալու ենք, այս մասին դատարանի դահլիճում ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը։
«Փաստաբան Վարդևանյանը ներկայացրեց բոլոր ապօրինությունները, որ գոյություն ունեն այս մեղադրանքների մեջ, դրա համար այդ մասով ևս ավելացնելու բան չունեմ։ Միայն ուզում եմ արձանագրել, որ մեր իրավական համակարգի բոլոր ապօրինությունները, ես վստահ եմ, ուղղված են իմ դեմ, մեր թիմի բոլոր անդամների դեմ, որպեսզի փորձեն կանգնեցնել մեր ժողովրդի ուժեղ Հայաստան ունենալու երազանքը։ Բայց ձեզ վստահեցնում եմ, դա իրենց չի հաջողվելու, ամեն ինչ շարժվում է առաջ։ Փոփոխություններ լինելու են, շատ շուտով ուժեղ Հայաստան ունենալու ենք»,-ասել է Սամվել Կարապետյանը։
Հիշեցնենք՝ դատարանում այսօր քննվում է Սամվել Կարապետյանի խափանման միջոցի հարցը։
Կարապետյանի պաշտպան Արամ Վարդևանյանը միջնորդել է վերացնել նրա նկատմամբ կիրառված տնային կալանքը՝ առաջարկելով ավելացնել արդեն սահմանված գրավի չափը։ Փաստաբանի խոսքով՝ Կարապետյանը պատրաստ է 4 մլրդ դրամից բացի վճարել ևս շուրջ 400 մլն դրամ՝ նշելով, որ վերջին 10 ամիսների ընթացքում որևէ խախտում չի արձանագրվել։
Նշենք, որ դատական նիստին զուգահեռ Կարապետյանի աջակիցները դատարանի բակում իրականացնում են ակցիա՝ պահանջելով նրա ազատ արձակումը։

We Will Have a Strong Armenia Very Soon – Samvel Karapetyan speaks in court
“There will be changes, we will have a strong Armenia very soon,” said Samvel Karapetyan, leader of the “Strong Armenia” party, speaking in the courtroom.
“Lawyer Vardevanyan presented all the illegalities contained in these accusations, so I have nothing to add in that regard. I only want to note that all the flaws in our legal system, I am convinced, are being directed against me and our entire team in an attempt to suppress our people’s aspiration for a strong Armenia. But I assure you, they will not succeed. Everything is moving forward. There will be changes, and we will have a strong Armenia very soon,” Karapetyan said.
The court is currently examining the issue of Samvel Karapetyan’s preventive measure.
His defense attorney, Aram Vardevanyan, has filed a motion to lift the house arrest imposed on him, proposing instead to increase the bail amount. According to the lawyer, Karapetyan is prepared to add approximately 400 million drams to the already set 4 billion drams, noting that no violations have been recorded over the past 10 months.
It is also noted that, in parallel with the court proceedings, Karapetyan’s supporters are holding a protest in the courthouse yard, demanding his release.