Այսօրվա սպասելիքները կարևոր են, լուրջ ազդեցություն են թողնելու ՀՀ քաղաքական ապագայի վրա. Նարեկ Կարապետյան
17/04/2026 14:27
Հակակոռուպցիոն դատարանում ընթանում է Սամվել Կարապետյանի գործով դատական նիստը, նրա աջակիցները կրկին դատարանի բակում են։
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախընտրական ցուցակը գլխավորող Նարեկ Կարապետյանն ասաց, որ այսօրվա սպասելիքները կարևոր են, լուրջ ազդեցություն են թողնելու ՀՀ քաղաքական ապագայի վրա։
«Մենք վստահ ենք, որ Սամվել Կարապետյանի ազատ արձակման պարագայում՝ հնարավորություն ստանալով շփվել իր հայրենակիցների հետ, ՀՀ-ում ավելի արագ տեղի կունենան մեծ փոփոխությունները։
Մենք արդեն հոգնել ենք այս աղքատության մեջ»,-ասաց նա։

Today’s expectations are important, they will have a serious impact on the political future of Armenia: Narek Karapetyan
17/04/2026 14:43
The court session in the case of Samvel Karapetyan is currently underway at the Anti-Corruption Court, with supporters once again gathered in the courthouse yard.
Narek Karapetyan, who heads the pre-election list of the “Strong Armenia” party, said that today’s expectations are important and will have a serious impact on the political future of Armenia.
“We are confident that in the event of Samvel Karapetyan’s release and his opportunity to communicate with his compatriots, major changes in Armenia will take place more quickly.