Սամվել Կարապետյանը 100 տոկոս չի կարող լինել և՛ պատգամավորի, և՛ վարչապետի թեկնածու. Արթուր Հովհաննիսյան (Տեսանյութ)
18/04/2026 13:03
Սամվել Կարապետյանը ո՛չ պատգամավորի, ո՛չ վարչապետի թեկնածու չի կարող լինել, չգիտեմ՝ ինչ շանսերի մասին է խոսում: Այս մասին խորհրդարանական ճեպազրույցների ժամանակ ասաց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը:
«Սամվել Կարապետյանը 100 տոկոս չի կարող լինել և՛ պատգամավոր, և՛ վարչապետի թեկնածու: Ժողովուրդն է  որոշում՝ ով քանի տոկոս վստահություն ունի, ով քանի տոկոս շանս ունի: Ժողովուրդը հունիսի 7-ին կորոշի: Ժողովուրդը հունիսի 7-ին պատերազմի եռագլուխ կուսակցությանը պետք է տա 0 ձայն», - նշեց իշխանական պատգամավորը:
Հիշեցնենք՝ երեկ դատական նիստից հետո «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարել էր, որ լիարժեք հաղթանակ են տանելու։

Самвел Карапетян не может на 100 процентов быть кандидатом и в депутаты, и в премьер-министры — Артур Ованнисян (видео)
18/04/2026 13:48
Самвел Карапетян не может быть ни кандидатом в депутаты, ни кандидатом в премьер-министры, я не знаю, о каких шансах он говорит. Об этом во время парламентских брифингов заявил секретарь фракции «Гражданский договор» Артур Ованнисян.
«Самвел Карапетян на 100% не может быть и депутатом, и кандидатом в премьер-министры. Решает народ — у кого какой процент доверия, у кого какие шансы. Народ примет решение 7 июня. Народ 7 июня должен дать трёхглавой партии войны 0 голосов», — отметил провластный депутат.
Напомним, что вчера после судебного заседания лидер партии «Сильная Армения» Самвел Карапетян в ходе брифинга с журналистами заявил, что они одержат полную победу.