Այս տարի՝ շատ շուտով 45 նոր տրոլեյբուս կժամանի Երևան. Ավինյան
Այս տարի՝ շատ շուտով 45 նոր տրոլեյբուս կժամանի Երևան։ 170 նոր ավտոբուսի գնման մրցույթ է հայտարարվել, որոնք Երևան քաղաքը գնելու է, այս մասին հայտնել է Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
«Այս ամենը շարունակական ապահովելու համար պետք է կարողանանք նաև մեր վարքի մեջ որոշակի փոփոխություններ ունենալ։
Ուզում եմ արձանագրել, որ 2 շաբաթվա աշխատանքը շատ կոնկրետ և շատ մեծ արդյունքներ է տվել, և կարծում եմ՝ բոլորը կհամաձայնեն, որ մոտավորապես 37 միլիոնը երբ դառնում է 65 միլիոն, համարյա կրկնակի աճ՝ իրականում մեծ արդյունք է»,-նշել է նա։

В этом году — уже в ближайшее время — в Ереван прибудут 45 новых троллейбусов: Авинян
В этом году, уже в ближайшее время, в Ереван прибудут 45 новых троллейбусов. Объявлен тендер на закупку 170 новых автобусов, которые будут приобретены мэрией города Ереван, сообщил мэр столицы Тигран Авинян.
«Чтобы обеспечить непрерывность всех этих процессов, мы должны также внести определённые изменения в своё поведение.
Хочу зафиксировать, что двухнедельная работа дала очень конкретные и значительные результаты, и, думаю, все согласятся, что когда показатель примерно с 37 миллионов возрастает до 65 миллионов — почти двукратный рост, — это действительно серьёзный результат», — отметил он.