Փաշինյանի կազմակերպած ավտոերթով պայմանավորված՝ երթևեկությունը կսահմանափակվի
ՆԳՆ-ից հայտնում են, որ ապրիլի 19-ին տեղի ունենալիք ավտոերթով պայմանավորված՝ ժամը 08․00-ից երթևեկությունը ժամանակավորապես կսահմանափակվի Մ-1 ճանապարհի՝ Մ-1-Ուջան գյուղ տանող ճանապարհների հատման հատվածից մինչև Գյումրիի «Շիրակ» օդանավակայան հատվածում։
Երթևեկությունը կկազմակերպվի հանդիպակաց ուղղությամբ՝ մեկ գծով։
«Շիրակ» օդանավակայանից ավտոերթի մասնակից տրանսպորտային միջոցների հոսքը կուղղորդվի դեպի «Մայր Հայաստան» հուշարձանի հարակից ավտոկայանատեղի։
Ժամը 17․00-ից երթևեկությունը կսահմանափակվի Գյումրի քաղաքի Վարդանանց հրապարակում։
«Ավտոերթի մասնակիցներին խնդրում ենք պահպանել անվտանգության և ճանապարհային երթևեկության կանոնները, տրանսպորտային միջոցների միջև պահպանել անվտանգ միջտարածություն, հետևել Ոստիկանության ծառայողների ցուցումներին և ճանապարհային նշաններին։
Հարգելի՛ քաղաքացիներ, խնդրում ենք ապրիլի 19-ին՝ ժամը 8:00-ից 14:00-ն նշված ճանապարհահատվածով երթևեկել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում: Պատճառված անհարմարությունների համար հայցում ենք ձեր ներողամտությունն ու շնորհակալություն հայտնում ըմբռնման համար»,-նշված է հաղորդագրության մեջ։

Из-за автопробега, организованного Пашиняном, движение будет ограничено
В МВД сообщили, что в связи с автопробегом, который состоится 19 апреля, с 08:00 будет временно ограничено движение на участке автодороги М-1 — от пересечения с дорогой, ведущей в село Уджан, до аэропорта «Ширак» в Гюмри.
Движение будет организовано по встречной полосе — по одной линии.
Поток транспортных средств участников автопробега из аэропорта «Ширак» будет направлен к парковке у памятника «Мать Армения».
С 17:00 движение будет ограничено на площади Вардананц в городе Гюмри.
«Просим участников автопробега соблюдать правила безопасности и дорожного движения, сохранять безопасную дистанцию между транспортными средствами, следовать указаниям сотрудников полиции и дорожным знакам.
Уважаемые граждане, просим 19 апреля с 08:00 до 14:00 пользоваться указанным участком дороги только в случае крайней необходимости. Приносим извинения за причинённые неудобства и благодарим за понимание», — говорится в сообщении.