Սմբատ Լպուտյանն ազատ է արձակվել. փաստաբան
Սմբատ Լպուտյանն ազատ է արձակվել՝ կիրառվել է բացակայության արգելք, այս մասին ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտնել է փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը:
«Պաշտոնապես երկու մեղադրանք է առաջադրվել՝ խարդախության և պաշտոական կեղծիքի մեղադրանք է առաջադրվել, դրանք կոնկրետ վերաբերվոըւմ են Մանկավարժական համալսարանում գործող գիտահետազոտական կենտրոնին: Սմբատ Լպուտյանը դիտավորությամբ որևէ արարք չի կատարել, և երբ կաշկանդված չլինեն նախաքննական գաղտնիքի չհրապարակման արգելքով, հանրությունն ամեն ինչ կիմանա»,- մանրամասնել է:
Ավելի վաղ ArmLur.am-ը հայտնել էր, որ ձերբակալել են Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահի առաջին տեղակալ, Հայաստանի շախմատի ակադեմիայի հիմնադիր-տնօրեն Սմբատ Լպուտյանին։

Адвокат: Смбата Лпутяна освободили
Первого заместителя председателя Шахматной федерации Армении и директора-основателя Шахматной академии Армении Смбата Лпутяна освободили после предъявления ему двух обвинений. Об этом сообщил адвокат Рубен Меликян.
«Обвинения касаются пособничества в мошенничестве и подстрекательстве к фальсификации документов. Лпутян не совершил никаких умышленных действий, я не могу разглашать другие подробности, поскольку связан секретностью предварительного расследования», - сказал он.
Ранее ArmLur.am сообщал, что задержан первый заместитель президента Шахматной федерации Армении, основатель-директор Шахматной академии Армении Смбат Лпутян.