Փաշինյանը սարսափում է ժողովրդի և իրական ընդդիմության հանդիպումից, բայց նա իր հաշվարկներում սխալվում է. Ռոբերտ Ամստերդամ (Տեսանյութ)
Փաշինյանը սարսափում է ժողովրդի հետ իրական ընդդիմության հանդիպումից, բայց նա իր հաշվարկներում սխալվում է, հայտարարել է Միջազգային իրավաբան և մարդու իրավունքների միջազգային պաշտպան Ռոբերտ Ամստերդամը։
«Սամվել Կարապետյանին մեկուսացնելով և վարչական ռեսուրսը չարաշահելով՝ իշխանությունը փորձում է կանխել անխուսափելի փոփոխությունը։ Սակայն գաղափարն ու հույսը հնարավոր չէ բանտարկել. «Ուժեղ Հայաստանի» նվիրյալները շարունակում են աշխատանքը երկրի ողջ տարածքում», - նշել է նա։

Пашинян боится встречи народа с реальной оппозицией, но он ошибается в своих расчётах — Роберт Амстердам (видео)
Премьер-министр Никол Пашинян боится встречи народа с реальной оппозицией, однако в своих расчётах он ошибается, заявил международный юрист и правозащитник Роберт Амстердам.
«Изолируя Самвела Карапетяна и злоупотребляя административным ресурсом, власти пытаются предотвратить неизбежные перемены. Однако идею и надежду невозможно посадить в тюрьму: преданные сторонники "Сильной Армении" продолжают работу по всей стране», — отметил он.