Գոհար Ղումաշյանը պարզաբանել է՝ ինչու է ցանկացել հեռուստացույց նվիրել 103-ամյա կնոջը (Տեսանյութ)
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Գոհար Ղումաշյանի խոսքով՝ ՔՊ-ական ռեժիմը հանուն աթոռի թիրախավորել է հայ կնոջը, վիրավորել ու ծաղրել պատերազմի մասնակից վետերաններին.
«Այս ռեժիմը թիրախավորեց նաև ինձ, բայց իրենք այստեղ էլ սխալվեցին՝ չգնահատելով մեր իրական ներուժն ու պայքարող տեսակը։
Փորձեցին շանտաժի ենթարկել` իմ մանկահասակ երեխայով և կրծքի կաթով, բայց հաշվի չառան իմ բարձր գիտակցությունն ու իրական նպատակները»։
Ղումաշյանը նշեց, որ հզոր միջոց ունեն իշխող ուժի դեմ, և դա միասնականությունն է։ Նա նաև պարզաբանեց, թե ինչու է ցանկացել հեռուստացույց նվիրել 103-ամյա կնոջը։

Гоар Гумашян объяснила, почему хотела подарить телевизор 103-летней женщине (видео)
Член партии «Сильная Армения» Гоар Гумашян заявила, что «режим "Гражданского договора" ради удержания власти сделал мишенью армянскую женщину, оскорбил и высмеял ветеранов войны».
«Этот режим нацелился и на меня, но и здесь они ошиблись, недооценив наш реальный потенциал и боевой дух.
Они пытались шантажировать меня, используя моего малолетнего ребёнка и тему грудного вскармливания, но не учли мою высокую осознанность и реальные цели», — отметила она.
Гумашян подчеркнула, что у них есть сильное средство против правящей силы — это единство. Она также пояснила, почему хотела подарить телевизор 103-летней женщине.