Դատարանը քննում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության աջակիցների խափանման միջոցի հարցը
Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում այս պահին ընթանում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանի աջակիցների խափանման միջոցի հարցի քննությունը։
Ապրիլի 17-ին Հակակոռուպցիոն դատարանի մոտից 17 անձ էր բերման ենթարկվել։ Նրանցից 15-ի նկատմամբ, ըստ նախնական տեղեկությունների, տնային կալանքի միջնորդություն է ներկայացվել, իսկ երկուսի նկատմամբ` «Տաշիր պիցցա» ցանցի տնօրեն Վաղինակ Ղազարյանի և Մայիս Բաղումյանի նկատմամբ՝ կալանքի։
Վաղինակ Ղազարյանը մեղադրվում է խուլիգանություն, իսկ Մասիս Բաղումյանը ոստիկանին դիմադրելու և խուլիգանության համար։
«Ուժեղ Հայաստանը» տեղի ունեցողը որակում է որպես քաղաքական հետապնդում և իշխանությունների խուճապի դրսևորում։

Суд рассматривает вопрос об избрании меры пресечения сторонникам партии «Сильная Армения»
В суде общей юрисдикции административных районов Аван и Нор Норк в настоящее время рассматривается вопрос об избрании меры пресечения в отношении сторонников лидера партии «Сильная Армения» Самвела Карапетяна.
17 апреля у здания Антикоррупционного суда были подвергнуты приводу 17 человек. По предварительным данным, в отношении 15 из них поданы ходатайства о применении домашнего ареста, а в отношении двоих — директора сети «Ташир Пицца» Вагинака Казаряна и Маиса Багумяна — ходатайства о заключении под стражу.
Вагинак Казарян обвиняется в хулиганстве, а Масис Багумян — в хулиганстве и сопротивлении сотруднику полиции.
Партия «Сильная Армения» расценивает происходящее как политическое преследование и проявление паники со стороны властей.