Նուբարաշենի աղբավայրում պայթյունի հետևանքով 2 տուժածների վիճակը ծանր է
Նուբարաշենի աղբավայրի տարածքում ապրիլի 18-ին պայթյուն է տեղի ունեցել, որի հետևանքով 2 անձ հոսպիտալացվել է: Նրանց վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր՝ դրական դինամիկայով։
Պայթյունը տեղի է ունեցել աղբավայրում գտնվող սանհանգույցի կոյուղագծում բիոգազի կուտակման հետևանքով այն բանից հետո, երբ տնօրենը վառել է սանհանգույցի էլեկտրալամպը։ Այս մասին նշվել է Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավորական խորհրդակցության ժամանակ:
«Դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ Քրեական օրենսգրքի 412-րդ հոդվածի 1-ին մասով (անվտանգության պահանջներին չհամապատասխանող հումքերի կամ ապրանքների շրջանառությունը, աշխատանքների կատարումը կամ ծառայությունների մատուցումը): Նշանակվել են մի շարք փորձաքննություններ»,- այս մասին Aysor.am-ին հայտնեցին Քննչական կոմիտեից։

Состояние двух пострадавших в результате взрыва на Нубарашенской свалке оценивается как тяжёлое
18 апреля на территории Нубарашенской свалки произошёл взрыв, в результате которого были госпитализированы два человека. Их состояние оценивается как стабильно тяжёлое, с положительной динамикой.
По данным, озвученным на рабочем совещании в мэрии Еревана, взрыв произошёл из-за скопления биогаза в канализационной системе санузла на территории свалки после того, как директор включил электрическую лампу в помещении.
По данному факту возбуждено уголовное производство по части 1 статьи 412 Уголовного кодекса (производство, выполнение работ или оказание услуг, не соответствующих требованиям безопасности). Назначен ряд экспертиз, сообщили в Следственном комитете в ответ на запрос Aysor.am.