Փաշինյանը ԵՄ գագաթնաժողովը փորձելու է վերածել իր նախընտրական խնջույքի. Արմեն Աշոտյան
Եվրոպական քաղաքական համաժողովը Երևան է գալիս Նիկոլ Փաշինյանին աջակցելու համար, լրագրողների հետ ճեպազրույցում նման տեսակետ հայտնեց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը:
Ընդդիմադիր քաղաքական գործիչն այս ամենը միջամտություն է համարում:
«ԵՄ ներկայացուցիչները որոշել են հենց այս օրերին գալ Երևան, որպեսզի իրենց քաղաքական աջակցությունը հայտնեն ՀՀ-ում գործող իշխանություններին: Սա է Երևանում այս օրերին կազմակերպվելիք Եվրոպական համայնքների գագաթնաժողովի բուն ուղերձը, ինչը, որպես երևույթ, կտրականապես մերժելի է: Ակնհայտ է, որ այս ամենն իր մեջ նախընտրական միջամտության էլեմենտներ է պարունակում: Այն, ինչ Եվրոպական համայնքը քննադատում է այլ երկրների պարագայում, օրինակ, մեղադրում է ՌԴ-ին Մոլդովայի ընտրություններին միջամտելու համար, ինքն անում է ՀՀ-ում»,- նկատեց նա:
Ըստ ՀՀԿ փոխնախագահի՝ գագաթնաժողովը Նիկոլ Փաշինյանը փորձելու է վերածել իր նախընտրական խնջույքի:
«Փաշինյանն ամեն ինչ անելու է, որ քեֆը չհարամվի, եվրոպական առաջնորդները չառերեսվեն մեր իրական Հայաստանի հետ, մեր դժգոհությունների հետ»,- հավելեց Աշոտյանը:
Նա միևնույն ժամանակ հայտարարեց, նման ձևաչափով հանդիպումները սովորաբար անցկացվում են մեկ ԵՄ անդամ երկրում, մեկ՝ ոչ ԵՄ-ում, սակայն, վստահ է, որ Հայաստանն այս սկզբունքով չի ընտրվել։

Pashinyan to try to turn the EU summit into his pre-election party – Armen Ashotyan
The European Political summit is coming to Yerevan to support Nikol Pashinyan, said Armen Ashotyan, Deputy Chairman of the Republican Party of Armenia, at a briefing with reporters.
The opposition politician described the development as interference.
“The EU representatives have decided to come to Yerevan these very days to express political support to the authorities in Armenia. This is the main message of the European Political Community summit to be organized in Yerevan these days, which, as a phenomenon, is categorically unacceptable. It is obvious that all this contains elements of pre-election interference. What the European Community criticizes in the case of other countries, for example, accusing Russia of interfering in the elections in Moldova, it is doing in Armenia,” he noted.
According to the Deputy Chairman of the Republican Party of Armenia, Nikol Pashinyan will try to turn the summit into his pre-election party.
“Pashinyan will do everything to ensure that the fun doesn’t get spoiled, that European leaders don’t have to face our real Armenia and our complaints,” Ashotyan added.
At the same time, he stated that meetings in this format are usually held in one EU member state and one non-EU country, but he is sure that Armenia was not chosen on this principle.