Դաշինքով հանդես գալու ուղերձը հանրային համերաշխությունն ու միասնությունն է. Գոհար Մելոյան (Տեսանյութ)
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Գոհար Մելոյանը կարևորում է դաշինքով ընտրություններին մասնակցությունը.
«Դաշինքով հանդես գալը ունի հիմնական ուղերձ․ դա հանրային համերաշխությունն ու միասնությունն է, որովհետև այսօր մեր երկրում, մեր հանրության մեջ այնպիսի բաժանարար գծեր են առաջացել, որոնք մեզ լավ տեղ չեն տանելու։ Հենց այս նպատակով էլ մենք որոշեցինք հանդես գալ դաշինքի ձևաչափով։ Նաև մի շարք քաղաքական ուժեր արդեն իրենց աջակցությունն են հայտնել մեր քաղաքական ուժին, այնպես որ, այս միասնությունն ու համերաշխությունը, որը այստեղ և այս պահին մեկնարկեց, շարունակական է լինելու մինչև մեր հանրային համերաշխության վերջնական հաստատումը՝ ուժեղ Հայաստանում»։
Գոհար Մելոյանը նաև տեղեկացրեց՝ հնարավոր հետապնդումներից և ֆորմալ խնդիրներից խուսափելու նպատակով արդեն ազդարարել և ներկայացրել են «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքը՝ չօգտագործելով Սամվել Կարապետյանի անունը։

Участие в выборах в составе блока — это послание общественного согласия и единства — Гоар Мелоян (видео)
Член партии «Сильная Армения» Гоар Мелоян придаёт важное значение участию в выборах в составе блока.
«Выступление в составе блока имеет основное послание — это общественное согласие и единство, потому что сегодня в нашей стране и в нашем обществе возникли такие разделительные линии, которые не приведут нас к хорошим результатам. Именно с этой целью мы и решили выступить в формате блока. Также ряд политических сил уже выразили поддержку нашей политической силе, поэтому это единство и согласие, которое здесь и сейчас было запущено, будет продолжаться вплоть до окончательного установления общественного согласия в сильной Армении», — заявила она.
Гоар Мелоян также сообщила, что во избежание возможных преследований и формальных проблем они уже объявили и представили блок «Сильная Армения», не используя имя Самвела Карапетяна.