Տիգրան Ավինյանը հյուրընկալել է Թբիլիսիի քաղաքային ժողովի պատվիրակությանը
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հյուրընկալել է Թբիլիսիի քաղաքային ժողովի փոխնախագահ Լևան Ջափարիձեի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Երևանի և Թբիլիսիի քաղաքային օրենսդիր մարմինների միջև կապերն աշխուժացնելու ուղիներին, որոնք իրենց հերթին կնպաստեն փոխգործակցության ընդլայնմանը:
Անդրադառնալով երկու մայրաքաղաքների միջև տարբեր ոլորտներում ձևավորված արդյունավետ համագործակցությանը՝ քաղաքապետ Ավինյանը նշել է, որ Երևանը մեծապես կարևորում է Թբիլիսիի հետ հարաբերությունների զարգացումը։

Мэр Еревана принял делегацию во главе с заместителем председателя городского совета Тбилиси
Мэр Еревана Тигран Авинян принял делегацию во главе с заместителем председателя Сакребуло (городского совета Тбилиси) Леваном Джапаридзе.
Как сообщили в мэрии Еревана, в ходе встречи были обсуждены пути активизации связей между городскими законодательными органами Еревана и Тбилиси, что, в свою очередь, будет способствовать расширению сотрудничества.
Говоря об установленном между двумя столицами эффективном сотрудничестве в различных сферах, мэр Авинян отметил, что Ереван придает большое значение развитию отношений с Тбилиси.