«Կեղծ մեղադրանք, շինծու գործ». Տիգրան Աբրահամյանը Բագրատ Սրբազանին է տեսակցել
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը տեսակցել է կալանավայրում պահվող Բագրատ Սրբազանին։ Ընդդիմադիր պատգամավորը շեշտում է՝ գործող իշխանությունը բռնաճնշումներ է իրականացնում՝ շինծու գործեր հարուցելով.
«Երևան-Կենտրոն» ՔԿՀ-ում հանդիպեցի «Սրբազան պայքարի» առաջնորդ Բագրատ Սրբազանին։
Կեղծ ահաբեկչական մեղադրանքով այս գործը դեռ նախորդ տարի իշխանության նախաձեռնած ընտրական գործընթացի մեկնարկն էր, երբ սկսվեց բռնաճնշումների նոր ալիք․ մեծ թվով անձինք շինծու գործերով ազատազրկվեցին։
Քաղաքական դաշտն ամայացնելու, դիմադրության ներուժը կոտրելու և ընտրությունների համար ճանապարհ բացելու նպատակով իշխանությունը գնաց վատթարագույն ուղով»։

«Ложное обвинение, сфабрикованное дело»: Тигран Абрамян посетил архиепископа Баграта
Депутат НС от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян посетил содержащегося в следственном изоляторе архиепископа Баграта. Оппозиционный парламентарий утверждает, что действующая власть осуществляет репрессии, возбуждая сфабрикованные дела.
«В УИУ "Ереван-Кентрон" я встретился с лидером движения “Священная борьба" архиепископом Багратом.
Это дело с ложным обвинением в терроризме стало началом избирательного процесса, инициированного властями ещё в прошлом году, когда началась новая волна репрессий: значительное число людей было лишено свободы по сфабрикованным делам.
С целью зачистки политического поля, подавления потенциала сопротивления и открытия пути к выборам власть пошла по наихудшему сценарию», — отметил Абрамян.