«Ապրելու երկիր» կուսակցությունը և «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքը ստորագրել են հուշագիր
Հայաստանի Հանրապետությունը կանգնած է լրջագույն անվտանգային, քաղաքական և արժեհամակարգային մարտահրավերների առաջ, որոնք պահանջում են համազգային համախմբում, պատասխանատվություն և հստակ քաղաքական կամք, նշված է «Ապրելու երկիր» կուսակցության տարածած հաղորդագրության մեջ։
«Կարևորելով վերոնշյալը՝ «Ապրելու երկիր» կուսակցությունը և «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքը ստորագրել են հուշագիր՝ համաձայն որի միավորում են իրենց քաղաքական, կազմակերպչական և մարդկային ներուժը՝ առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու նպատակով ձևավորելով միասնական քաղաքական օրակարգ և ապահովելով «Ապրելու երկիր» կուսակցության մարզային թիմերի ակտիվ ներգրավումը «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքի շրջանակներում՝ վերջինիս ընտրական ցուցակում ընդգրկվելու միջոցով։
Համագործակցության հիմքում ընկած է՝
Հայաստանի Հանրապետության՝ որպես ազատ, անկախ, ինքնիշխան և ժողովրդավարական պետության հիմնարար նշանակությունը,
Հայ գերիների վերադարձի անվիճելի առաջնահերթությունը՝ ազգային արժանապատվության վերականգնման և արդար ու կայուն խաղաղության հաստատման կարևորագույն նախապայման,
Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու բացառիկ դերը հայ ժողովրդի պատմության ընթացքում՝ որպես ազգային ինքնության, հավատքի, միասնության և պետականության պահպանման հենասյուն,
Պետության և ժողովրդի միջև վստահության վերականգնման, ազգային համերաշխության ամրապնդման, ինչպես նաև Հայաստանի և Սփյուռքի միջև համահայկական ներուժի արդյունավետ համախմբման հրամայականը։
«Ապրելու երկիր» կուսակցությունը ստանձնում է իր բաժին պատասխանատվությունը երկրում կատարվող փոփոխությունների ճանապարհին»,-նշված է հաղորդագրության մեջ։

Партия «Страна для жизни» и блок партий «Сильная Армения» подписали меморандум
Республика Армения стоит перед серьёзнейшими вызовами в сфере безопасности, политики и ценностей, которые требуют общенациональной консолидации, ответственности и чёткой политической воли, говорится в заявлении партии «Страна для жизни».
«Исходя из вышеизложенного, партия «Страна для жизни» и блок партий "Сильная Армения" подписали меморандум, согласно которому объединяют свой политический, организационный и человеческий потенциал с целью участия в предстоящих парламентских выборах, формируя единую политическую повестку и обеспечивая активное вовлечение региональных команд партии «Страна для жизни» в рамках блока "Сильная Армения" — посредством включения в его избирательный список.
В основе сотрудничества лежат:
— фундаментальная значимость Республики Армения как свободного, независимого, суверенного и демократического государства;
— безусловный приоритет возвращения армянских военнопленных как важнейшее условие восстановления национального достоинства и установления справедливого и устойчивого мира;
— исключительная роль Армянской Апостольской Святой Церкви в истории армянского народа как опоры национальной идентичности, веры, единства и государственности;
— необходимость восстановления доверия между государством и обществом, укрепления национального согласия, а также эффективной консолидации общеармянского потенциала между Арменией и Диаспорой.
Партия «Страна для жизни» берёт на себя свою долю ответственности на пути происходящих в стране изменений», — говорится в сообщении.