500 դրամ արժեքով մետաղադրամները շարունակում են մնալ շրջանառության մեջ. ԿԲ
500 դրամ արժեքով մետաղադրամները շարունակում են մնալ շրջանառության մեջ, հայտնում են ՀՀ կենտրոնական բանկից։
«Հարգելի՛ քաղաքացիներ, հաշվի առնելով բազմաթիվ հարցադրումները 2026 թ. ապրիլի 15-ից բնականոն մաշվածության արդյունքում շրջանառությունից դուրս եկած 2-րդ սերնդի մի շարք թղթադրամների վերաբերյալ, հայտնում ենք, որ այս որոշումը վերաբերում է միայն նշված թղթադրամներին և չի տարածվում 500 դրամ անվանական արժեքով մետաղադրամի վրա։
ՀՀ բոլոր մետաղադրամները, այդ թվում՝ 500 դրամ մետաղադրամը, շարունակում են մնալ շրջանառության մեջ և պահպանել իրենց՝ որպես օրինական վճարամիջոցի կարգավիճակը։ Քաղաքացիները կարող են ազատորեն օգտագործել դրանք առօրյա վճարումների համար՝ առանց որևէ սահմանափակման»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

Монеты номиналом 500 драмов продолжают находиться в обращении: ЦБ
Монеты номиналом 500 драмов продолжают находиться в обращении, сообщает Центральный банк Республики Армения.
«Уважаемые граждане, учитывая многочисленные вопросы относительно ряда банкнот второго поколения, изъятых из обращения с 15 апреля 2026 года в результате естественного износа, сообщаем, что данное решение касается исключительно указанных банкнот и не распространяется на монету номиналом 500 драм.
Все монеты Республики Армения, включая монету номиналом 500 драм, продолжают находиться в обращении и сохраняют свой статус законного платёжного средства. Граждане могут свободно использовать их для повседневных платежей без каких-либо ограничений», — говорится в сообщении.