Սամվել Կարապետյանը ունի բացառիկ ներդրում Հայաստանի և Արցախի կյանքում. Մեսրոպ Առաքելյան (Տեսանյութ)
«Ապրելու երկիր» կուսակցությունը  «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքի հետ հուշագիր է ստորագրել՝ հունիսի 7-ին խորհրդարանական ընտրություններին միասին մասնակցելու համար։ Արտահերթ համագումարի ժամանակ «Ապրելու երկիր» կուսակցության համահիմնադիր Մեսրոպ Առաքելյանը  ընգծեց՝  հունիսի 7-ի խորհրդարանական ընտրությունները ընտրություն են հանձնվելու և պայքարելու միջև։
«Հունիսի 7-ին մոտ 2.5 միլիոն մարդ հնարավորություն է ունենալու կատարել  ընտրություն,  2.5 միլիոն մարդ՝ բացառությամբ այն 19-ի, ովքեր գտնվում են Բաքվի բանտերում՝ բացառապես հայ լինելու պատճառով։ Եվ այս ընտրությունը նաև այդ մարդկանց մասին է։
Սա ընտրություն է՝ ունենալ այնպիսի պետություն, որտեղ հայ գերիների վերադարձը կդառնա անվիճելի առաջնահերթություն՝ ազգային արժանապատվության վերականգնման, ինչպես նաև արդար և կայուն խաղաղության հաստատման կարևորագույն նախապայման»։
Մեսրոպ Առաքելյանը համոզմունք հայտնեց,  որ Սամվել Կարապետյանը ունի բացառիկ ներդրում Հայաստանի և Արցախի կյանքում և չի խնայելու ոչինչ՝ մեր հայրենակիցներին Բաքվից հայրենիք վերադարձնելու հարցում՝ թե՛ որպես ապագա իշխանություն, թե՛ որպես հայ, ում համար ազգային արժանապատվությունն ու հայրենասիրությունը անձնական առաջնահերթություններ են։

Самвел Карапетян внес исключительный вклад в жизнь Армении и Арцаха — Месроп Аракелян (видео)
Партия «Страна для жизни» подписала меморандум с блоком партий «Сильная Армения» о совместном участии в парламентских выборах 7 июня. На внеочередном съезде соучредитель партии «Страна для жизни» Месроп Аракелян подчеркнул, что выборы 7 июня это выбор — сдаться и бороться.
«7 июня около 2,5 миллионов человек получат возможность сделать выбор — 2,5 миллиона человек, за исключением 19, которые находятся в бакинских тюрьмах исключительно за то, что они армяне. И эти выборы также касаются этих людей.
Это выбор иметь такое государство, в котором возвращение армянских пленных станет безусловным приоритетом — важнейшим условием восстановления национального достоинства, а также установления справедливого и устойчивого мира», — заявил он.
Месроп Аракелян выразил убеждённость, что Самвел Карапетян имеет исключительный вклад в жизнь Армении и Арцаха и не пожалеет ничего для возвращения соотечественников из Баку на родину — как в качестве будущей власти, так и как армянин, для которого национальное достоинство и патриотизм являются личными приоритетами.