Հայաստանն ու Միացյալ Թագավորությունը պատրաստ են խորացնել գործընկերությունը
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը ընդունել է Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեքսանդրա Քոուլին։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8-րդ գագաթնաժողովի նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքը՝ ընդգծելով դրա կարևորությունը եվրոպական երկրների միջև քաղաքական երկխոսության և համագործակցության խորացման տեսանկյունից։
Անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումների օրակարգին՝ շեշտադրելով ժողովրդավարական ինստիտուտների ամրապնդման, կառավարման արդյունավետության բարձրացման և իրավունքի գերակայության ապահովման ուղղությամբ իրականացվող քայլերը։ Այս համատեքստում կարևորվել է երկկողմ համագործակցության զարգացումն ու փորձի փոխանակումը։
Կողմերը վերահաստատել են Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև գործընկերության հետագա խորացման պատրաստակամությունը և կարևորել շարունակական բարձր մակարդակի երկխոսությունը։

Армения и Великобритания готовы углублять партнёрство
Непрерывный диалог на высоком уровне важен. Об этом было заявлено на встрече руководителя аппарата премьер-министра Армении Араика Арутюняна и чрезвычайного и полномочного посла Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в Республике Армения Александры Коули.
Как сообщили в пресс-службе Правительства Армении, в ходе встречи стороны обсудили ход подготовительной работы к VIII саммиту Европейского политического сообщества, упомянув о его важности с точки зрения углубления политического диалога и сотрудничества между европейскими странами.
Была затронута и повестка реформ, осуществляемых в Армении, - с акцентом на шаги, предпринимаемые для укрепления демократических институтов, повышения эффективности управления и обеспечения верховенства права. В этом контексте была подчеркнута важность развития двустороннего сотрудничества и обмена опытом.
Стороны подтвердили готовность к дальнейшему углублению партнерства между Арменией и Соединенным Королевством.