Մերժում ենք նրանց, ովքեր կասկածի տակ են դնում Հայոց ցեղասպանությունը. Եզրաս Սրբազան (տեսանյութ)
Մերժում ենք նրանց, ովքեր կասկածի տակ են դնում Հայոց ցեղասպանությունը, այս մասին հայտարարել է Հայ Առաքելական Եկեղեցու Ռուսաստանի և Նոր Նախիջևանի թեմի առաջնորդ Եզրաս արքեպիսկոպոս Ներսիսյանը։
«Ապրիլի 24: Աշխարհի ողջ հայությունը հոգու ծնրադրությամբ ու աղոթքով է հիշում 1915 թվականի հայոց ցեղասպանության մեր սուրբ նահատակ նախնիներին, ովքեր մարտիրոսության պսակն ընդունեցին հանուն հավատի, հանուն հայրենիքի:
Ավելի քան մեկ ու կես միլիոն հայ սպանվեց իր իսկ հայրենիքում, իր իսկ տան շեմին, դարձան գաղթական ու որբ, դարձան անտուն ու հայրենազուրկ:
Մենք չենք կարող ուրանալ....
Մենք չենք կարող դավաճանել....
Մենք չենք կարող մոռանալ մեր սուրբ նահատակների հեղված անմեղ արյունը, նրանց լույս հիշատակը, արդարադատության նրանց պահանջը:
Ուստի մերժում ենք բոլոր նրանց, ովքեր հրաժարվում ու կասկածի տակ են դնում մարդկության դեմ գործված այս ցեղասպանությունը»,- նշել է Սրբազանը։

Отвергаем тех, кто ставит под сомнение Геноцид армян — архиепископ Езрас (видео)
Мы отвергаем тех, кто ставит под сомнение Геноцид армян, заявил глава Российской и Ново-Нахичеванской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Езрас Нерсисян.
«24 апреля. Всё армянство мира с коленопреклонением души и молитвой вспоминает наших святых предков-мучеников, ставших жертвами Геноцида армян 1915 года, которые приняли венец мученичества во имя веры, во имя Родины.
Более полутора миллионов армян были убиты на своей земле, у порога собственного дома, стали беженцами и сиротами, лишились крова и родины.
Мы не можем отречься…
Мы не можем предать…
Мы не можем забыть пролитую невинную кровь наших святых мучеников, их светлую память, их требование справедливости.
Поэтому мы отвергаем всех тех, кто отказывается признавать и ставит под сомнение этот геноцид, совершённый против человечества», — отметил архиепископ.