Չենք հրաժարվելու հայոց պահանջատիրությունից. Ջահակիրներն այրեցին Թուրքիայի դրոշը
Հայոց ցեղասպանության 111-րդ տարելիցի նախաշեմին՝ ապրիլի 23-ին, Երևանում մեկնարկեց ամենամյա Ջահերով երթը դեպի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր։ Երթն անցկացվում է «Պայքարը շարունակվում է» կարգախոսի ներքո ։
Երթից առաջ մասնակիցները հայտարարեցին՝ չեն հրաժարվելու հայոց պահանջատիրությունից, չեն մոռանալու պատմական հայրենիքը, պատմությունը չեն ուրանալու։
Որպես դատապարտում՝ Թուրքիայի կողմից 1915 թվականին իրականացված Հայոց ցեղասպանության, Ջահերով երթի մասնակիցները Հանրապետության հրապարակում այրեցին Թուրքիայի դրոշը։

«Мы не откажемся от наших требований по признанию Геноцида»: участники факельного шествия сожгли флаг Турции
23/04/2026 21:28
Накануне 111-й годовщины Геноцида армян, 23 апреля, в Ереване стартовало традиционное факельное шествие к мемориальному комплексу Цицернакаберд. Шествие проходит под лозунгом «Борьба продолжается».
Перед началом шествия участники заявили, что не откажутся от требований армян, не забудут историческую родину и не отрекутся от своей истории.
В знак осуждения Геноцида армян, совершённого Турцией в 1915 году, участники факельного шествия сожгли флаг Турции на Площади Республики.