Չեմ կարծում, թե պետական մակարդակով կդարձնենք միջազգային քննարկումների առարկա. Փաշինյանը՝ Ստեփանակերտի Մայր տաճարի քանդման մասին (Տեսանյութ)
Կնայենք, կվերլուծենք, լրագրողների հետ զրույցում ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ արձագանքելով հարցին, թե ադրբեջանցիների կողմից Ստեփանակերտի Սուրբ Աստվածածին մայր տաճարի ոչնչացումն ինչպես է մեկնաբանում, արդյո՞ք դա խաղաղության տրամաբանության շրջանակներում է դիտարկվում։
«Մեր նախորդ փորձը հաշվի առնելով, չեմ կարծում, թե դա պետական մակարդակով կդարձնենք միջազգային քննարկումների առարկա։ Սա մի իրավիճակ է, որը մենք պետք է ամբողջությամբ և ամբողջական հասկանանք»,-ասաց Նիկոլ Փաշինյանը՝ հավելելով, թե այսպիսի թեմաների նկատմամբ պետք է լինել շրջահայաց։

I don’t think we will make it a subject of international discussions at the state level: Pashinyan on the demolition of the Mother Cathedral in Stepanakert
We will look, we will analyze, said Prime Minister Nikol Pashinyan in a conversation with reporters, responding to a question regarding the destruction of the Mother Cathedral of the Holy Mother of God in Stepanakert by Azerbaijani forces, and whether it falls within the logic of peace.
“Considering our previous experience, I don’t think we will make it a subject of international discussions at the state level. This is a situation that we must fully and thoroughly understand,” Nikol Pashinyan said, adding that such topics require caution.