Վերականգնելու ենք եկեղեցու տեղն ու դերը մեր հասարակության կյանքում. Սամվել Կարապետյան
Մենք գալիս ենք աշխատելու 24/7 ռեժիմով՝ հանուն փոփոխությունների հայերի համար, հատուկ նախապատրաստական հանդիպման ժամանակ հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը։
Նա նշել է, որ այս իշխանությունների քաղաքականության հետևանքով Հայաստանը կորցրել է վստահությունը դաշնակիցների կողմից։
«Հայաստանը դարձրել են աշխարհաքաղաքական բախման կենտրոն, մեր լավագույն հայրենակիցներն այսօր գտնվում են Բաքվի բանտում, տնտեսությունն ամբողջությամբ տապալված է, հասարակությունը ճռռում է վարկերի տակ»,- ընդգծել է Սամվել Կարապետյանը։
«Ուժեղ Հայաստան»-ը, ինչպես նշել է Կարապետյանը, վերականգնելու է եկեղեցու տեղն ու դերը մեր հասարակության կյանքում։

We will restore the place and role of the Church in the life of our society – Samvel Karapetyan
We are coming to work 24/7 to bring change for Armenians, said Samvel Karapetyan, leader of the “Strong Armenia” party, during a special preparatory meeting.
He stated that, as a result of the current authorities’ policies, Armenia has lost the trust of its allies.
“Armenia has been turned into a center of geopolitical confrontation; our best compatriots are today in a prison in Baku; the economy has been severely weakened; and society is struggling under the burden of loans,” Samvel Karapetyan emphasized.
As Karapetyan noted, “Strong Armenia” will restore the place and role of the Church in the life of Armenian society.