Անհետ կորածների ընտանիքներին ևս 3 ամիս կտրամադրվի 300 հազար դրամ աջակցություն
Կառավարության որոշմամբ կապահովվի պատերազմական գործողությունների հետևանքով քաղաքացիական անձանց շրջանում անհետ կորածների ընտանիքներին սոցիալական աջակցության տրամադրման շարունակականությունը։
Ըստ հիմնավորման՝ շրջանում անհայտ կորածների ընտանիքներին հատկացվող դրամական օգնությունը ստանալու համար դիմումը պետք է ներկայացվեր էլեկտրոնային եղանակով՝ մինչև 2026 թ. մարտի 20-ը ներառյալ։ Սակայն մինչ այսօր կան քաղաքացիական անձանց շրջանում անհայտ կորածներ, որոնց ընտանիքներն ունեն շարունակական աջակցության կարիք:
Ըստ այդմ՝ այդ ընտանիքները ևս 3 ամիս կստանան սոցիալական աջակցություն՝ 300 000 դրամի չափով, որի համար դիմում կարող են ներկայացնել մինչև 2026 թ. հունիսի 20-ը ներառյալ:

Families of missing persons to receive 300,000 drams in support for an additional three months
The government’s decision ensures the continuation of social assistance for families of civilians reported missing as a result of hostilities.
According to the justification, applications for financial assistance had to be submitted electronically by March 20, 2026. However, there are still missing civilians whose families require ongoing support.
Accordingly, these families will receive social assistance of 300,000 drams per month for an additional three months. Applications can be submitted until June 20, 2026, inclusive.