Անհետ կորածների ընտանիքներին ևս 3 ամիս կտրամադրվի 300 հազար դրամ աջակցություն
Կառավարության որոշմամբ կապահովվի պատերազմական գործողությունների հետևանքով քաղաքացիական անձանց շրջանում անհետ կորածների ընտանիքներին սոցիալական աջակցության տրամադրման շարունակականությունը։
Ըստ հիմնավորման՝ շրջանում անհայտ կորածների ընտանիքներին հատկացվող դրամական օգնությունը ստանալու համար դիմումը պետք է ներկայացվեր էլեկտրոնային եղանակով՝ մինչև 2026 թ. մարտի 20-ը ներառյալ։ Սակայն մինչ այսօր կան քաղաքացիական անձանց շրջանում անհայտ կորածներ, որոնց ընտանիքներն ունեն շարունակական աջակցության կարիք:
Ըստ այդմ՝ այդ ընտանիքները ևս 3 ամիս կստանան սոցիալական աջակցություն՝ 300 000 դրամի չափով, որի համար դիմում կարող են ներկայացնել մինչև 2026 թ. հունիսի 20-ը ներառյալ:

Семьи пропавших без вести получат ещё 3 месяца поддержки в размере 300 тысяч драмов
Решением правительства будет обеспечена непрерывность предоставления социальной поддержки семьям пропавших без вести среди гражданского населения в результате военных действий.
Согласно обоснованию, для получения денежной помощи заявки должны были подаваться в электронном виде до 20 марта 2026 года включительно. Однако на сегодняшний день остаются случаи пропавших без вести среди гражданского населения, семьи которых по-прежнему нуждаются в поддержке.
Таким образом, этим семьям будет предоставлена социальная помощь ещё на 3 месяца в размере 300 000 драмов. Заявки можно подать до 20 июня 2026 года включительно.