Պատերազմի թեման բորբոքում է Նիկոլ Փաշինյանը. Ռոբերտ Քոչարյան
Ներկայիս իշխանություններն ամեն օր փորձում են համոզել ժողովրդին, թե երկիրն անվտանգ չէ, որ նրան պատերազմ է սպառնում, Մասիսի բնակիչների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է Հայաստանի երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի վարչապետի թեկնածու Ռոբերտ Քոչարյանը։
«Ես երկու անգամ նախագահական ընտրությունների եմ մասնակցել։ Մտքովս երբեք չի անցել, որ կարող եմ ասել՝ եթե ընդդիմությունը հաղթի, պատերազմ կսկսի, որովհետև նման հայտարարություններով դուք քանդում եք ձեր իսկ երկիրը, որպեսզի, գուցե, մի քանի ձայն ավելի ստանաք»,- նշել է նա։
Քոչարյանի խոսքով՝ այսօր պատերազմի թեման բորբոքում է Նիկոլ Փաշինյանը, ու դա անում է ամեն օր։
«Իսկ եթե մարդը մի բան ասում է հարյուր անգամ, ապա, ի վերջո, հարյուր երրորդ անգամ դա կարող է իրականություն դառնալ»,- նշել է նա։

Тему войны разжигает Никол Пашинян — Роберт Кочарян
Действующие власти ежедневно пытаются убедить общество в том, что страна небезопасна и ей угрожает война, заявил в ходе встречи с жителями Масиса второй президент Армении, кандидат в премьер-министры от блока «Армения» Роберт Кочарян.
«Я дважды участвовал в президентских выборах. Мне никогда не приходило в голову заявлять, что если победит оппозиция, начнется война, поскольку подобными заявлениями вы разрушаете собственную страну, чтобы, возможно, получить несколько дополнительных голосов», — отметил он.
По словам Кочаряна, сегодня тему войны разжигает Никол Пашинян, и делает это ежедневно.
«А если человек повторяет одно и то же сто раз, то, в конечном итоге, на сто первый раз это может стать реальностью», — подчеркнул он.