Նարեկ Կարապետյանը խոսել է Հայաստանի արդյունաբերականացման ծրագրերի մասին (Տեսանյութ)
Չարենցավանում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախընտրական ցուցակը գլխավորող Նարեկ Կարապետյանը խոսել է Հայաստանի արդյունաբերականացման ծրագրերի մասին։
«Երբ մենք ասում ենք Հայաստանում արդյունաբերականացում, գործարանների վերադարձ, մարդիկ կան, որ կասկածանքով են վերաբերվում։
Ձեզ մի օրինակ բերեմ, թե ինչ է լինելու 47 օր հետո, երբ Սամվել Կարապետյանը ստանձնի առաջնորդությունը։
Մեր երկիրը տարեկան 60 միլիոն դոլարի 15 հազար տոննա ցինկապատ ապրանք է ուղարկում այլ երկրներ։ Տարեկան 20 միլիոնի հում ցինկ է արտահանում, արտահանում ենք, վերամշակում են, 2-3 անգամ թանկ մեզ վրա են վաճառում։ Ի՞նչն է խնդիրը, որ այդ ամենը մեր երկրում չենք անում»,-նշել է Կարապետյանը։

Нарек Карапетян представил программы по индустриализации Армении (видео)
Нарек Карапетян, возглавляющий избирательный список партии «Сильная Армения», рассказал о программах индустриализации страны.
«Когда мы говорим об индустриализации Армении и возвращении заводов, многие относятся к этому с подозрением.
Приведу вам пример того, что будет через 47 дней, когда Самвел Карапетян станет руководителем.
Наша страна ежегодно экспортирует 15 тысяч тонн оцинкованной продукции на сумму 60 миллионов долларов. Также экспортируется сырой цинк на 20 миллионов долларов: его вывозят, перерабатывают, а затем продают нам в 2–3 раза дороже. В чём проблема, почему мы не делаем это у себя?» — отметил Карапетян.