«Կառավարությունը ձևավորում է առաջին տեղն զբաղեցրած ուժը. վստահ ենք, որ այդ ուժը մենք ենք լինելու». Սամվել Կարապետյան (Տեսանյութ)
Ազգային բարերար, «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանն իր դիրքորոշումն է հայտնել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի, ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի ղեկավարած քաղաքական ուժերի հայտարարությունների առնչությամբ. նրանք պատրաստակամություն էին հայտնել աջակցել ամենաշատ ձայներ հավաքած կուսակցությանը։
«Երկուսն էլ շատ կոռեկտ հայտարարություններ են արել. միջազգայնորեն ընդունված փաստ է, որ կառավարությունը ձևավորում է առաջին տեղն զբաղեցրած ուժը։ Քանի որ մենք վստահ ենք, որ այդ ուժը մենք ենք լինելու, դրա համար շատ շուտով իրենք այդ հնարավորությունը կունենան՝ պաշտպանելու մեր կուսակցության թեկնածուին»,- ասել է Սամվել Կարապետյանը։

Правительство формирует сила, занявшая первое место: мы уверены, что этой силой будем мы — Самвел Карапетян (видео)
Национальный благотворитель, лидер партии «Сильная Армения» и кандидат в премьер-министры Самвел Карапетян прокомментировал заявления политических сил, возглавляемых вторым президентом Армении Робертом Кочаряном и лидером партии «Процветающая Армения» Гагиком Царукяном, которые выразили готовность поддержать партию, набравшую наибольшее количество голосов.
«Оба сделали очень корректные заявления. Международно признанный факт, что правительство формирует сила, занявшая первое место. Поскольку мы уверены, что этой силой будем мы, вскоре у них появится возможность поддержать кандидата от нашей партии», — заявил Самвел Карапетян.