Շատ երեխաներ ունենալը մեր ամենակարևոր պատասխանն է աշխարհին. Գագիկ Ծառուկյան (տեսանյութ)
44-օրյա պատերազմի մասնակից Էրիկի ելույթը «Բարգավաճ Հայաստան»-ի ծրագրի շնորհանդեսին ոչ մեկի անտարբեր չէր թողել։ «Իմ սերունդը կռվել է, իմ սերունդը հազարավոր զոհեր է տվել, իմ սերունդը խեղճ չէ, մենք մեր երկրին դեռ շատ տալու բան ունենք», -ասում էր Էրիկը, նշել է Գագիկ Ծառուկյանը։
«Էրիկը կարողացել է կարճ ժամանակում շատ լուրջ գործ անել՝ համախմբել պատերազմի մասնակից բազմաթիվ տղաների, կազմակերպել նրանց մարզումները, սպորտով զբաղվելու և սպորտի միջոցով վերականգնվելու համար։ Ես ուրախ եմ, որ իմ որդին՝ Հովհաննեսը, Էրիկի հետ ընկերացավ, ու նրանք միասին իսկապես մեծ գործ կազմակերպեցին։
Երեկ Էրիկի հարսանիքն էր, ընտրյալը՝ գեղեցկուհի Վիկտորիան։ Աստված պահի´ նոր ստեղծված այս ընտանիքը։ Իմ մաղթանքն ու իմ երևի ամենակարևոր առաջարկը. երջանիկ լինե՛ք ու շատ երեխաներ ունենաք։ Շատ երեխաներ ունենալը մեր ամենակարևոր պատասխանն է աշխարհին, մեր հետ կատարված անարդարություններին։ Նորաստեղծ ընտանիքներին, երիտասարդ ընտանիքներին իմ հորդորն է՝ ունեցեք շատ երեխաներ։
Իսկ պետությունը պարտավոր է ստեղծել ձեզ համար բոլոր հնարավորությունները՝ աշխատանք, տուն, արդար բարքեր, զարգանալու և կայանալու հնարավորություններ։ Սա «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրի ամենակարևոր կետերից մեկն է»,- գրել է Ծառուկյանը։

Многодетность — это наш самый важный ответ миру — Гагик Царукян (видео)
Выступление участника 44-дневной войны Эрика на презентации программы партии «Процветающая Армения» не оставило никого равнодушным. «Моё поколение воевало, моё поколение понесло тысячи потерь, моё поколение не слабое — нам ещё многое есть дать нашей стране», — сказал Эрик, отметил Гагик Царукян.
«Эрик за короткое время смог проделать серьёзную работу — объединить многих участников войны, организовать их тренировки, занятия спортом и восстановление через спорт. Я рад, что мой сын Ованнес подружился с Эриком, и вместе они действительно реализовали большое дело.
Вчера состоялась свадьба Эрика, его избранница — красавица Виктория. Да хранит Бог эту новую семью. Моё пожелание и, пожалуй, самое важное предложение: будьте счастливы и имейте много детей. Иметь много детей — наш самый важный ответ миру, тем несправедливостям, с которыми мы столкнулись. Моё обращение к молодым семьям: рожайте много детей.
Государство же обязано создать для вас все условия — работу, жильё, справедливые правила, возможности для развития и становления. Это один из ключевых пунктов программы "Предложение для Армении"», — написал Царукян.