Աննա Հակոբյանը չի ուզում, որ իր հիմնադրամը կապեն Նիկոլ Փաշինյանի ու ՔՊ-ի հետ. դատի կտա Դանիել Իոաննիսյանին
27/04/2026 14:02
«Իմ քայլը» բարեգործական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կին Աննա Հակոբյանը դատի կտա Դանիել Իոաննիսյանին։
Լրագրողների հետ այսօրվա հանդիպմանը Հակոբյանը հայտարարեց, թե իր փաստաբանական թիմին հանձնարարել է ուսումնասիրություն կատարել՝ նախաձեռնելու 2 գործողություններ․
Դանիել Իոաննիսյանի նկատմամբ քրեական գործի հարուցման նպատակով հաղորդման ներկայացման հնարավորությունը, «Անկախ դիտորդ» դաշինքի դեմ հայցադիմումի ներկայացման հնարավորությունը՝ «Իմ քայլը» հիմնադրամի գործարար համբավին, հեղինակությանը հասցրած վնասները հատուցելու պահանջով։
Աննա Հակոբյանը չի ուզում, որ իր հիմնադրամը կապեն Նիկոլ Փաշինյանի ու ՔՊ-ի հետ։
«Խախտվել են իմ իրավունքները»,- նշեց նա։
Հիշեցնենք՝ «Անկախ դիտորդ» դաշինքը հայտնել է, որ «Իմ քայլը» հիմնադրամի կողմից իրականացվող բարեգործական միջոցառումների վերաբերյալ Վարչական դատարան դիմում է ներկայացրել։
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ-ի ծրագրերի համակարգող Դանիել Իոաննիսյանը գրել էր, որ «Անկախ դիտորդ» դաշինքը պահանջել է 15 դրվագով վարչական պատասխանատվության ենթարկել հիմնադրամի գործադիր մարմնի ղեկավար Աննա Հակոբյանին։

Анна Акопян не хочет, чтобы её фонд связывали с Николом Пашиняном и партией «Гражданский договор» — она подаст в суд на Даниела Иоаннисяна
27/04/2026 14:16
Исполнительный директор благотворительного фонда «Мой шаг», супруга премьер-министра Армении Никола Пашиняна Анна Акопян намерена подать в суд на Даниела Иоаннисяна.
На встрече с журналистами она заявила, что поручила своей юридической команде изучить возможность инициирования двух действий:
— подачи заявления о возбуждении уголовного дела в отношении Даниела Иоаннисяна;
— подачи иска против альянса «Независимый наблюдатель» с требованием возмещения ущерба деловой репутации и имиджу фонда «Мой шаг».
Анна Акопян подчеркнула, что не хочет, чтобы её фонд связывали с Николом Пашиняном и партией «Гражданский договор».
«Мои права были нарушены», — заявила она.
Напомним, альянс «Независимый наблюдатель» сообщил о подаче заявления в Административный суд по поводу благотворительных мероприятий, реализуемых фондом «Мой шаг».
Координатор программ НПО «Союз информированных граждан» Даниел Иоаннисян ранее писал, что альянс «Независимый наблюдатель» потребовал привлечь Анну Акопян к административной ответственности по 15 эпизодам.