«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ապրիլի 27-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
11:00–17:00 Նալբանդյան փողոց 37, 41/1 շենքեր և 34–59 առանձնատներ, Խորենացի փողոց 25, 25Ա, 27, 27Ա, 24Ա, 26 շենքեր, Խորենացի 1-ին փակուղի 1, 10, 19, 33, 56 առանձնատներ, Դեղատան փողոց 15 շենք, «Այրարատ» կինոթատրոն, Տիգրան Մեծի պողոտա 16 հասցե, Մ. Խորենացի 24 հասցե, Կիլիկիա թաղամաս մասնակի, Այասի փողոց՝ 72/1 հասցե, Լուսինյանց փողոց 32, 34 առանձնատներ, Սիսվանի փողոց 1–64 առանձնատներ, Վերֆելի փողոց 13–32 առանձնատներ,
10:00-16:00 Սիլիկյան թաղամաս՝ 1, 3, 4, 5, 13 փողոցներ մասնակի, Շիրազի փողոց 18, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Վշտունու փողոց մասնակի, Շիրազի փողոց 2/9 շենք, Բաշինջաղյան 1-ին նրբանցք 1, 3, 5, 7 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00-16:00 Րաֆֆու փողոց 17, 19, 21, 23, 25, 27 շենքեր, Րաֆֆու փողոց 70, 72 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդներ,
10:00-16:00 Մանանդյան փողոց 33/3 շենք և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00–15:00 Վարդանաշեն գյուղ մասնակի, Երասխահուն, Արտաշար, Զարթոնք գյուղերն ամբողջությամբ,
11:00–16:00 Խորոնք և Արշալույս գյուղեր,
11:30–12:30 Լեռնագոգ գյուղ,
12:00–14:00 Բերքաշատ, Շենավան, Գետաշեն գյուղեր,
11:00–15:00 Ներքին Բազմաբերդ, Ագարակավան, Կաքավաձոր, Օթևան, Մեծաձոր գյուղեր,
11:00-15:00 Բերքանուշ գյուղ մասնակի,
11:00-16:00 Ոսկետափ գյուղ, Այգավան գյուղ մասնակի,
11:00–13:00 Ջերմուկ քաղաք՝ քաղաքապետարան, Վարդանյան, Շահումյան, Մյասնիկյան փողոցներ մասնակի,
11:00–13:30 Եղեգնաձոր քաղաք՝ Անդրանիկի, Կամոյի, Միկոյան, Չալաբյան փողոցներ մասնակի, Երևանյան խճուղին մասնակի,
14:00–16:00 Գլաձոր, Աղնջաձոր գյուղեր մասնակի,
11:00–16:30 Հրազդան քաղաք՝ Շահումյան փողոց մասնակի, 5-րդ բանավան, Նար-Դոսի փողոց մասնակի, Մյասնիկյան, Ռ. Միքայելյան, Երևանյան, Սպանդարյան փողոցներ, թիվ 1 դպրոց, թիվ 13-6 մսուր-մանկապարտեզներ, «Արյան փոխներարկման կայան», «Արդշինբանկ» ընկերություն, ԱԱԾ, «Մաքրավան» պոմպակայան, Հեռուստակայան և ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00–17:00 Աբովյան քաղաք՝ Պիոներական փողոց և հարակցի ոչ բնակիչ- բաժանորդներ մասնակի, Զովք և Պտղնի գյուղեր մասնակի, Ծաղկաձոր քաղաք՝ Մայիսյան, Պահլավունյաց, Մհեր Մկրտչյան, Սարալանջի, Չարենցի փողոցներ, Ոստիկանություն, Դպրոց, Մանկապարտեզ, «Ոսկու աշխարհ» հյուրանոց, «Սոֆիա Առաքելյան» ՍՊԸ, «Դահուկ» ՍՊԸ, «Ռոյալ» ՍՊԸ, «Միքայել Վարդանյան», «Բրյուսով», «Ադոմաս», «Կուսաստան-Հայաստան» հանգստյան տներ և հարակից բաժանորդներ,
10:00–10:20 Վարդենիս քաղաք՝ Գ. Նժդեհի 2 փողոց և Գայի 26, 28 փողոցներ մասնակի, Լուսակունք, Խաչաղբյուր, Տորֆավան, Վանևան, Գեղաքար գյուղեր և հարակից բաժանորդներ, «Կապավոր» ՍՊԸ, «Անուշ Քնար», «Գոգա-Սեդա» գազալցակայաններ, Վանևան զինմաս, «Վիվա Արմենիա», «Տելեկոմ Արմենիա», «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային օպերատորի կայաններ,
11:00–12:00 Արծվանիստ գյուղն ամբողջությամբ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00–13:00 Լճափ, Հայրավանք, Բերդկունք գյուղերն ամբողջությամբ, գազալցակայաններ, դպրոց, գյուղապետարան, «Ալիք» ՍՊԸ, «Ռոյալ Ֆիշ» ռեստորանային համալիր, «Յուքոմ» և «Վիվասել Արմենիա» ընկերությունների բջջային օպերատորի կայաններ,
11:00–14:00 Ծովակ գյուղ՝ 1 փողոց, 5 և 7 նրբանցքներ մասնակի,
14:30–16:50 Կարճաղբյուր գյուղ՝ 11, 12, 13 փողոցներ մասնակի,
10:00–12:00 Իջևան քաղաք՝ Երևանյան փողոց մասնակի, Ղարագյոզյան փողոց 12 հասցե,
12:30–14:30 Իջևան քաղաք՝ Ա. Մելիքբեկյան 1, Աբովյան 23, Ղարագյողյան 24 փողոցներ մասնակի և Երևանյան փողոց մասնակի,
11:30–14:30 Դիլիջան քաղաք՝ Աբովյան, Վասիլև, Կամոյի փողոցներ մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00–11:30 Հաղարծին, Գոշ գյուղեր մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00–15:00 Արծնի, Ապավեն գյուղեր, «Վիվա-Արմենիա» ՓԲԸ, ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության սահմանապահ ուղեկալ,
12:00–13:00 Գյումրի քաղաք՝ Մուսայելյան և Գորկի փողոցների խաչմերուկ, «Ոսկե Ծիրան» համալիր և հարակից բաժանորդներ,

ЗАО "Электрические сети Армении" предупреждает, что в связи с проведением плановых ремонтных работы, 27 апреля текущего года будет прекращено электроснабжение следующих адресов:
11:00–17:00 жилые дома 37, 41/1 и частные дома 34–59 на улице Налбандяна, жилые дома 25, 25А, 27, 27А, 24А, 26 на улице Хоренаци, частные дома 1, 10, 19, 33, 56 в 1-м тупике улицы Хоренаци, жилой дом 15 на улице Дегатан, кинотеатр «Айрарат», по адресу: проспект Тиграна Меца 16, по адресу: улица М. Хоренаци 24, частично квартал Киликия, по адресу улица Айаси 72/1, частные дома 32, 34 на улице Лусинянц, частные дома 1–64 на улице Сисвани, частные дома 13–32 на улице Верфеля,
10:00-16:00 частично улицы 1, 3, 4, 5, 13 квартала Силикян, жилые дома 18, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32 на улице Шираза и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), частично улица Вштуни, жилой дом 2/9 на улице Шираза, жилые дома 1, 3, 5, 7 в 1-м переулке улицы Башинджагяна и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
10:00-16:00 жилые дома 17, 19, 21, 23, 25, 27 на улице Раффи, жилые дома 70, 72 на улице Раффи и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
10:00-16:00 жилой дом 33/3 на улице Манандян и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
10:00–15:00 частично село Варданашен, полностью села Ерасхаун, Арташар, Зартонк,
11:00–16:00 села Хоронк и Аршалуйс,
11:30–12:30 село Лерагог,
12:00–14:00 села Беркашат, Шенаван, Геташен,
11:00–15:00 села Неркин Базмаберд, Агаракаван, Какавадзор, Отеван, Мецадзор,
11:00-15:00 частично село Беркануш,
11:00-16:00 село Воскетап, частично село Айгаван,
11:00–13:00 город Джермук — муниципалитет, частично улицы Варданяна, Шаумяна, Мясникяна,
11:00–13:30 город Егегнадзор — частично улицы Андраника, Камо, Микояна, Чалабяна, частично Ереванское шоссе,
14:00–16:00 частично села Гладзор и Агнджадзор,
11:00–16:30 город Раздан — частично улица Шаумяна, 5-й микрорайон, частично улица Нар-Доса, улицы Мясникяна, Р. Микаеляна, Ереванян, Спандаряна, школа №1, ясли-детские сады №13–6, «Станция переливания крови», компания «Ардшинбанк», СНБ, насосная станция «Макраван», телестанция и абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00–17:00 город Абовян — частично улица Пионеракан и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), частично села Зовк и Птгни, город Цахкадзор — улицы Майисян, Пахлавуняц, Мгера Мкртчяна, Сараланджа, Чаренца, полиция, школа, детский сад, гостиница «Воску ашхар», ООО «София Аракелян», ООО «Даук», ООО «Роял», «Микаел Варданян», «Брюсов», «Адомас», «Кусастан-Айастан» дома отдыха и прилегающие абоненты,
10:00–10:20 город Варденис — частично улица Г. Нжде 2 и улицы Гая 26, 28, села Лусакунк, Хачагбюр, Торфаван, Ваневан, Гегакар и прилегающие абоненты, ООО «Капавор», газозаправочные станции «Ануш Кнар», «Гога-Седа», воинская часть Ваневана, станции мобильных операторов компаний «Вива Армения», «Телеком Армения», «Юком»,
11:00–12:00 село Арцванист полностью и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00–13:00 полностью села Лчап, Айраванк, Бердкунк, газозаправочные станции, школа, муниципалитет, ООО «Алик», ресторанный комплекс «Роял Фиш», станции мобильных операторов компаний «Юком» и «Вива Армения»
11:00–14:00 село Цовак — частично 1-я улица, переулки 5 и 7,
14:30–16:50 село Карчагбюр — частично улицы 11, 12, 13,
10:00–12:00 город Иджеван — частично улица Ереванян, по адресу: улица Карагёзяна 12,
12:30–14:30 город Иджеван — частично улицы А. Меликбекяна 1, Абовяна 23, Карагёгяна 24 и частично улица Ереванян,
11:30–14:30 город Дилижан — частично улицы Абовяна, Василева, Камо и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00–11:30 частично села Агарцин, Гош и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00–15:00 села Арцни, Апавен, ЗАО «Вива-Армения», пограничный пост Службы национальной безопасности Республики Армения,
12:00–13:00 город Гюмри — перекрёсток улиц Мусаеляна и Горького, комплекс «Воске Циран» и прилегающие абоненты,