«ԱՌԿԱ» գործակալությունն իր 30-ամյակի առթիվ գործարկել է հատուկ նախագիծ գործակալության պրոդուկտների և ծառայությունների մասին
27/04/2026 17:15
«ԱՌԿԱ» լրատվական գործակալությունն իր 30-ամյակի առթիվ գործարկել է նոր հատուկ նախագիծ՝ նվիրված գործակալության պրոդուկտներին և ծառայություններին: Էջը հասանելի է երեք լեզվով և միավորում է «ԱՌԿԱ»-ի հիմնական տեղեկատվական, վերլուծական և սերվիսային լուծումները միասնական ժամանակակից ձևաչափով:
Նոր հատուկ նախագիծը ստեղծվել է որպես հարմարավետ և հասկանալի հարթակ այն ընկերությունների, բանկերի, միջազգային կազմակերպությունների, ներդրողների, պետական կառույցների և մասնագիտական լսարանի համար, ովքեր հետաքրքրված են Հայաստանի վերաբերյալ որակյալ տեղեկատվությամբ, վերլուծություններով և հաղորդակցության լուծումներով:
Էջում հավաքված են գործակալության առաջատար պրոդուկտները, այդ թվում՝ նորությունների, վերլուծական և տեսության ձևաչափերը, ինչպես նաև տեղեկատվական ուղեկցմանը, հատուկ նախագծերին, ոլորտային տեսություններին, վարկանիշերին և մեդիա աջակցությանը վերաբերող ուղղությունները: Առանձին ներկայացված են նաև գործարկման նախապատրաստվող նոր պրոդուկտները, ինչն արտացոլում է գործակալության ձգտումը ոչ միայն պահպանել 30 տարվա ընթացքում կուտակված փորձաքննությունը, այլև հետևողականորեն զարգացնել նոր ձևաչափեր շուկայի համար:
«Մեզ համար «ԱՌԿԱ»-ի 30-ամյակը ոչ միայն կարևոր ամսաթիվ է, այլև առիթ ևս մեկ անգամ արձանագրելու, թե ինչ է գործակալությունն այսօր: «ԱՌԿԱ»-ն արդեն պարզապես լրատվական ռեսուրս չէ, այլ մասնագիտական մեդիահարթակ՝ սեփական վերլուծություններով, ոլորտային փորձաքննությամբ և բիզնեսի ու ինստիտուտների համար նախատեսված լուծումների գործիքակազմով: Եռալեզու հատուկ նախագծի գործարկումը քայլ է դեպի մեր հնարավորությունների ավելի հստակ, բաց և ժամանակակից ներկայացում՝ գործող և ապագա գործընկերների համար»,- նշել է «ԱՌԿԱ» գործակալության տնօրեն Կոնստանտին Պետրոսովը:
Նոր բաժինն արտացոլում է ինչպես գործակալության կուտակած փորձը, այնպես էլ զարգացման ներկայիս ռազմավարությունն՝ ուժեղացնել ներկայությունը որակյալ գործարար տեղեկատվության հատվածում, ընդլայնել վերլուծական պրոդուկտների տեսականին և ձևավորել ավելի համակարգված առաջարկ մասնագիտական լսարանի համար Հայաստանում և նրա սահմաններից դուրս:
Հատուկ նախագծի հարթակները հասանելի են հետևյալ հասցեներով՝
https://arka.am/am/lp/products_and_services/
https://arka.am/lp/products_and_services/
https://arka.am/en/lp/products_and_services/
«ԱՌԿԱ»-ի մասին
«ԱՌԿԱ» լրատվական գործակալությունը գործում է 1996 թվականի մայիսի 1-ից և Հայաստանի առաջատար գործարար մեդիաներից մեկն է: Գործակալությունը մասնագիտացած է ֆինանսատնտեսական և քաղաքական տեղեկատվության ոլորտում, ինչպես նաև զարգացնում է վերլուծական և սպասարկման պրոդուկտներ մասնագիտական լսարանի համար: Մեդիահոլդինգի կազմում են նաև Armbanks.am և Arkatelecom.am պորտալները: Arka.am կայքը կայուն կերպով դասվում է երկրի ամենից շատ մեջբերվող տնտեսական աղբյուրների շարքին և ծառայում է որպես հուսալի տեղեկատվական հարթակ մասնագիտական համայնքի, ներդրողների և գործարար մեդիայի համար:

To celebrate its 30th anniversary, ARKA News Agency has launched a new special project dedicated to its products and services. The page is available in three languages ​​and brings together ARKA's key information, analytical, and service solutions in a single, modern format.
The new special project has been created as a convenient and clear entry point for companies, banks, international organizations, investors, government agencies, and professional audiences interested in high-quality information, analytics, and communications solutions in Armenia.
The page features the agency's flagship products, including news reports, analytical, and review formats, as well as areas related to information support, special projects, industry reviews, ratings, and media support. New products that are being prepared for launch are also presented separately, reflecting the agency's commitment not only to maintaining the expertise accumulated over 30 years but also to develop new formats for the market.
"For us, ARKA's 30th anniversary is not only an important milestone but also an opportunity to reaffirm what the agency is today. ARKA is no longer just a news resource, but a professional media platform with its own analytics, industry expertise, and a range of solutions for businesses and institutions. The launch of this trilingual special project is a step toward a clearer, more open, and more modern presentation of our capabilities to current and future partners," noted ARKA news agency's Director Konstantin Petrosov.
The new section reflects both the agency's accumulated experience and its current development strategy: to strengthen its presence in the high-quality business information segment, expand its line of analytical products, and develop a more comprehensive offers for professional audiences in Armenia and abroad.
The special project platforms are available at the following links:
https://arka.am/am/lp/products_and_services/
https://arka.am/lp/products_and_services/
https://arka.am/en/lp/products_and_services/
About ARKA
The ARKA news agency has been operating since May 1, 1996, and is one of Armenia's leading business media outlets. The agency specializes in financial, economic, and political information, and also develops analytical and service products for professional audiences. The media holding also includes the portals Armbanks.am and Arkatelcom.am.
The arka.am website is among the most cited economic sources in the country and serves as a reliable information platform for the professional community, investors, and business media.