«ԱՌԿԱ» գործակալությունն իր 30-ամյակի առթիվ գործարկել է հատուկ նախագիծ գործակալության պրոդուկտների և ծառայությունների մասին
27/04/2026 17:15
«ԱՌԿԱ» լրատվական գործակալությունն իր 30-ամյակի առթիվ գործարկել է նոր հատուկ նախագիծ՝ նվիրված գործակալության պրոդուկտներին և ծառայություններին: Էջը հասանելի է երեք լեզվով և միավորում է «ԱՌԿԱ»-ի հիմնական տեղեկատվական, վերլուծական և սերվիսային լուծումները միասնական ժամանակակից ձևաչափով:
Նոր հատուկ նախագիծը ստեղծվել է որպես հարմարավետ և հասկանալի հարթակ այն ընկերությունների, բանկերի, միջազգային կազմակերպությունների, ներդրողների, պետական կառույցների և մասնագիտական լսարանի համար, ովքեր հետաքրքրված են Հայաստանի վերաբերյալ որակյալ տեղեկատվությամբ, վերլուծություններով և հաղորդակցության լուծումներով:
Էջում հավաքված են գործակալության առաջատար պրոդուկտները, այդ թվում՝ նորությունների, վերլուծական և տեսության ձևաչափերը, ինչպես նաև տեղեկատվական ուղեկցմանը, հատուկ նախագծերին, ոլորտային տեսություններին, վարկանիշերին և մեդիա աջակցությանը վերաբերող ուղղությունները: Առանձին ներկայացված են նաև գործարկման նախապատրաստվող նոր պրոդուկտները, ինչն արտացոլում է գործակալության ձգտումը ոչ միայն պահպանել 30 տարվա ընթացքում կուտակված փորձաքննությունը, այլև հետևողականորեն զարգացնել նոր ձևաչափեր շուկայի համար:
«Մեզ համար «ԱՌԿԱ»-ի 30-ամյակը ոչ միայն կարևոր ամսաթիվ է, այլև առիթ ևս մեկ անգամ արձանագրելու, թե ինչ է գործակալությունն այսօր: «ԱՌԿԱ»-ն արդեն պարզապես լրատվական ռեսուրս չէ, այլ մասնագիտական մեդիահարթակ՝ սեփական վերլուծություններով, ոլորտային փորձաքննությամբ և բիզնեսի ու ինստիտուտների համար նախատեսված լուծումների գործիքակազմով: Եռալեզու հատուկ նախագծի գործարկումը քայլ է դեպի մեր հնարավորությունների ավելի հստակ, բաց և ժամանակակից ներկայացում՝ գործող և ապագա գործընկերների համար»,- նշել է «ԱՌԿԱ» գործակալության տնօրեն Կոնստանտին Պետրոսովը:
Նոր բաժինն արտացոլում է ինչպես գործակալության կուտակած փորձը, այնպես էլ զարգացման ներկայիս ռազմավարությունն՝ ուժեղացնել ներկայությունը որակյալ գործարար տեղեկատվության հատվածում, ընդլայնել վերլուծական պրոդուկտների տեսականին և ձևավորել ավելի համակարգված առաջարկ մասնագիտական լսարանի համար Հայաստանում և նրա սահմաններից դուրս:
Հատուկ նախագծի հարթակները հասանելի են հետևյալ հասցեներով՝
https://arka.am/am/lp/products_and_services/
https://arka.am/lp/products_and_services/
https://arka.am/en/lp/products_and_services/
«ԱՌԿԱ»-ի մասին
«ԱՌԿԱ» լրատվական գործակալությունը գործում է 1996 թվականի մայիսի 1-ից և Հայաստանի առաջատար գործարար մեդիաներից մեկն է: Գործակալությունը մասնագիտացած է ֆինանսատնտեսական և քաղաքական տեղեկատվության ոլորտում, ինչպես նաև զարգացնում է վերլուծական և սպասարկման պրոդուկտներ մասնագիտական լսարանի համար: Մեդիահոլդինգի կազմում են նաև Armbanks.am և Arkatelecom.am պորտալները: Arka.am կայքը կայուն կերպով դասվում է երկրի ամենից շատ մեջբերվող տնտեսական աղբյուրների շարքին և ծառայում է որպես հուսալի տեղեկատվական հարթակ մասնագիտական համայնքի, ներդրողների և գործարար մեդիայի համար:

Агентство АРКА к своему 30-летию запустило спецпроект о продуктах и услугах агентства
К своему 30-летию информационное агентство «АРКА» запустило новый спецпроект, посвященный продуктам и услугам агентства. Страница доступна на трех языках и объединяет ключевые информационные, аналитические и сервисные решения АРКА в едином современном формате.
Новый спецпроект создан как удобная и понятная точка входа для компаний, банков, международных организаций, инвесторов, государственных структур и профессиональной аудитории, заинтересованных в качественной информации, аналитике и коммуникационных решениях по Армении.
На странице собраны флагманские продукты агентства, включая новостные, аналитические и обзорные форматы, а также направления, связанные с информационным сопровождением, специальными проектами, отраслевыми обзорами, рейтингами и медиаподдержкой. Отдельно представлены и новые продукты, которые готовятся к запуску, что отражает стремление агентства не только сохранять накопленную за 30 лет экспертизу, но и последовательно развивать новые форматы для рынка.
«Для нас 30-летие АРКА - это не только важная дата, но и повод еще раз зафиксировать, чем агентство является сегодня. АРКА - это уже не просто новостной ресурс, а профессиональная медиаплатформа с собственной аналитикой, отраслевой экспертизой и набором решений для бизнеса и институтов. Запуск трехъязычного спецпроекта - это шаг к более ясному, открытому и современному представлению наших возможностей для действующих и будущих партнеров», - отметил директор агентства «АРКА» Константин Петросов.
Новый раздел отражает как накопленный опыт агентства, так и его текущую стратегию развития: усиливать присутствие в сегменте качественной деловой информации, расширять линейку аналитических продуктов и формировать более системное предложение для профессиональной аудитории в Армении и за ее пределами.
Платформы спецпроекта доступны по ссылкам:
https://arka.am/am/lp/products_and_services/
https://arka.am/lp/products_and_services/
https://arka.am/en/lp/products_and_services/
Об АРКА
Информационное агентство «АРКА» работает с 1 мая 1996 года и является одним из ведущих деловых медиа Армении. Агентство специализируется на финансово-экономической и политической информации, а также развивает аналитические и сервисные продукты для профессиональной аудитории. В медиахолдинг входят также порталы Armbanks.am и Arkatelecom.am
Сайт arka.am стабильно входит в число самых цитируемых экономических источников страны и служит надёжной информационной платформой для профессионального сообщества, инвесторов и деловых медиа.