Ի՞նչ պետք է անենք ապրիլի 24-ից հետո․ Թաթոյանի կարևոր հարցադրումն ու 6 առաջարկները (Տեսանյութ)
Ապրիլի 24-ն անցել է, սակայն, ըստ Արման Թաթոյանի, մնում է մեկ կարևոր հարց․ ի՞նչ է իրականում արվում ապրիլի 25-ից հետո։ Նրա դիտարկմամբ՝ ապրիլի 24-ը վերածվել է սիմվոլիկ օրվա, երբ տարվա ընթացքում ընդամենը մեկ անգամ է հիշվում Հայոց ցեղասպանությունը։
«Միասնության թևերի» վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանի համոզմամբ՝ ապրիլի 24-ը պետք է դառնա հաշվետվության օր, երբ պետությունը հանրությանը կներկայացնի, թե նախորդ տարվա ընթացքում ինչ քայլեր է ձեռնարկել, ինչ ծրագրեր է իրականացրել և ինչ արդյունքներ է արձանագրել Հայոց ցեղասպանության հարցի ուղղությամբ։
Նա ընդգծում է, որ սա է «Միասնության թևերի» դիրքորոշումը, և այս համատեքստում առաջարկում է 6 հիմնական քայլ։

Что необходимо делать после 24 апреля? — важный вопрос и 6 предложений Армана Татояна (видео)
После 24 апреля, по словам Армана Татояна, остаётся один важный вопрос — что фактически делается после 25 апреля. По его наблюдению, 24 апреля постепенно превращается в символическую дату, когда в течение года о Геноциде армян вспоминают лишь один раз.
Кандидат в премьер-министры от партии «Крылья единства» Арман Татоян считает, что 24 апреля должно стать днём отчётности, когда государство будет представлять обществу, какие шаги были предприняты в течение года, какие программы реализованы и каких результатов удалось достичь в вопросе Геноцида армян.
Он подчёркивает, что это является позицией партии «Крылья единства» и в этом контексте предлагает 6 основных шагов.