Կհամակերպվեմ նոր անձնագրի ձևավորման հետ, երբ Արարատ Միրզոյանը դառնա Արագած Միրզոյան. Նուռ
Այսօր Նիկոլ Փաշինյանը  ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանի հետ աշխատանքային հանդիպում է ունեցել, որի ժամանակ տեղեկացրել է, որ կենսաչափական անձնագրերի և նույնականացման քարտերի ներդրման գործընթացը ավարտական փուլում է։
Հայաստանում կենսաչափական նոր անձնագրերն այսուհետ կլինեն կարմիր, յուրաքանչյուր էջում տարբեր պատկերներ են, որոնք, ըստ Նիկոլ Փաշինյանի, արտացոլում են հայկական ինքնությունը, պատմամշակութային ժառանգությունն ու պետականության խորհրդանիշները։ Հատկանշական է, որ էջերից մեկում  պատկերված է Արագածը, իսկ Խոր Վիրապն առանց Արարատի է։
Դիզայներ, նկարիչ  Արման Նուռը  Aysor.am-ի հետ զրույցում, մեկնաբանելով նոր անձնագրերի դիզայնն, ասաց.
«Ես՝ որպես հայ և Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի, կհամակերպվեմ  անձնագրի տվյալ ձևավորման հետ որոշակի վերապահումներով և պայմաններով՝ երբ Արարատ Միրզոյանը փոխի իր անունը և դառնա Արագած Միրզոյան, և  երբ Թուրքիան և Ադրբեջանը այլևս չպատկերեն իրենց դրոշի վրա լուսին և աստղ»։

Я смирюсь с таким дизайном нового паспорта, когда Арарат Мирзоян станет Арагацем Мирзояном — Нур
Сегодня Никол Пашинян провёл рабочую встречу с министром внутренних дел Арпине Саргсян, в ходе которой было сообщено, что процесс внедрения биометрических паспортов и идентификационных карт находится на завершающей стадии.
Отмечается, что новые биометрические паспорта Армении будут красного цвета. На каждой странице будут размещены различные изображения, которые, по словам Никола Пашиняна, отражают армянскую идентичность, историко-культурное наследие и символы государственности. При этом на одной из страниц изображена гора Арагац, тогда как монастырь Хор Вирап представлен без изображения Арарата.
Дизайнер и художник Арман Нур, комментируя новый дизайн паспортов в беседе с Aysor.am, заявил:
«Я, как армянин и гражданин Республики Армения, смирюсь с данным оформлением паспорта с определёнными оговорками и условиями — когда Арарат Мирзоян изменит своё имя и станет Арагацем Мирзояном, и когда Турция и Азербайджан перестанут изображать на своих флагах полумесяц и звезду».