«Ուժեղ Հայաստան» դաշինքը և «ՀայաՔվե» միավորումը ստորագրել են համագործակցության հուշագիր
Ապրիլի 29-ին «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցութան նախագահ Սամվել Կարապետյանը ընդունել է «ՀայաՔվե» ազգային քաղաքացիական միավորման ներկայացուցիչներին։ Հանդիպմանը ներկա էին նաև «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի և «Ապրելու երկիր» կուսակցության ղեկավար կազմի ներկայացուցիչները:
Հանդիպման ընթացքում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Սամվել Կարապետյանի ներկայությամբ «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի համակարգող-ներկայացուցիչ Նարեկ Կարապետյանը և «ՀայաՔվե» ազգային քաղաքացիական միավորման համակարգող Ավետիք Չալաբյանը ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր, որով կողմերը հանձն են առնում միավորել իրենց ջանքերը՝ Ազգային ժողովի 2026 թ․ հունիսի 7-ի ընտրությունների միջոցով հասնելու գործող վարչախմբի հեռացմանը և նոր ազգային իշխանության ձևավորմանը։
Այդ նպատակով «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքը և «ՀայաՔվե» միավորումը համաձայնվել են միասին իրականացնել նախընտրական քարոզարշավը՝ ելնելով իրենց քաղաքական ծրագրերի առավելագույն համադրումից, ինչպես նաև՝ համատեղ իրականացնել ընտրական գործընթացի օրինականության վերահսկողությունը։

Блок «Сильная Армения» и объединение «Айакве» подписали меморандум о сотрудничестве
29 апреля председатель партии «Сильная Армения» Самвел Карапетян принял представителей национального гражданского объединения «Айакве». Во встрече также участвовали представители руководящего состава блока «Сильная Армения» и партии «Страна для жизни».
В ходе встречи при участии Самвела Карапетяна координатор-представитель блока «Сильная Армения» Нарек Карапетян и координатор национального гражданского объединения «Айакве» Аветик Чалабян подписали меморандум о сотрудничестве. Согласно документу, стороны берут на себя обязательство объединить усилия для достижения смены действующей власти и формирования новой национальной власти по итогам выборов в Национальное собрание, запланированных на 7 июня 2026 года.
С этой целью блок «Сильная Армения» и объединение «Айакве» договорились совместно вести предвыборную кампанию, исходя из максимального согласования своих политических программ, а также совместно осуществлять контроль за законностью избирательного процесса.