Փաշինյանի այդքան սիրած ՀԷՑ-ը ես եմ վերադարձրել Հայաստանին. Սամվել Կարապետյան
«Ես այն մարդն եմ, ով Հայաստանին է վերադարձրել հիմնական ստրատեգիական ակտիվները Ռուսաստանից»,- հայաստանյան հեռուստաընկերություններին տված հարցազրույցում ասել է ազգային բարերար, «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը՝ արձագանքելով գործող իշխանության պնդումներին, թե ինքը «կախման մեջ է» Ռուսաստանից և ընտրություններում հաղթանակի դեպքում Հայաստանի ենթակառուցվածքները «կհանձնի» Ռուսաստանի կառավարմանը։
Սամվել Կարապետյանը հիշեցրել է՝ ՀԷՑ-ը ինքն է վերադարձրել Հայաստանին։
«Փաշինյանի այդքան սիրած ՀԷՑ-ը ես վերադարձրել եմ Հայաստանին, Հրազդանի ՋԷԿ-ը, Սևան-Հրազդան կասկադը ես վերադարձրել եմ Հայաստանին, հիմա էլ ես եմ վերադառնում Հայաստան»,- ասել է նա։
Հարցին՝ մտավախություն չունի՞, որ Ռուսաստանում կուտակած իր կապիտալը, ինչպես իշխանություններն են պնդում, կարող է դառնալ իր նկատմամբ «ճնշման գործիք», Սամվել Կարապետյանը պատասխանել է.

Столь любимые Пашиняном «Элсети Армении» я вернул Армении: Самвел Карапетян
«Я тот человек, который вернул Армении её основные стратегические активы из России», — заявил в интервью армянским телеканалам национальный благотворитель, лидер партии «Сильная Армения» и кандидат в премьер-министры Самвел Карапетян, комментируя утверждения действующих властей о том, что он «зависим» от России и в случае победы на выборах «передаст» инфраструктуру Армении под российское управление.
Самвел Карапетян напомнил, что именно он вернул Армении компанию «Электрические сети Армении».
«Столь любимые Пашиняном "Элсети Армении" я вернул Армении. Разданскую ТЭС, каскад Севан–Раздан — всё это я вернул Армении. И сейчас я сам возвращаюсь в Армению», — заявил он.
Отвечая на вопрос, не опасается ли он, что накопленный в России капитал, как утверждают власти, может стать «инструментом давления» на него, Самвел Карапетян сказал:
«Абсолютно не обеспокоен. И даже если такое давление будет применено, меня это тоже совершенно не беспокоит».