Եկա հետևության, որ Փաշինյանը ոչ թե մեկ, այլ շատ հիվանդություններ ունի. Սամվել Կարապետյան
Օրեր առաջ դատարանի դահլիճում, ճեպազրույցի ժամանակ ազգային բարերար, «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը հայտարարել էր՝ Նիկոլ Փաշինյանը բուժման կարիք ունի։
Այսօր, հայաստանյան հեռուստաընկերություններին տված հարցազրույցում նա վերահաստատեց իր կարծիքն ու հավելեց՝ Փաշինյանը ոչ թե մեկ, այլ բազմաթիվ հիվանդություններ ունի։
«Արդեն մեկ տարի է՝ ես, հետևելով Փաշինյանի անհասկանալի քայլերին, եկա հետևության, որ ինքը հիվանդ է։ Ես մտածում էի կոնկրետ հիվանդության մասին, պատկերացում չունեի, որ շատ հիվանդություններ ունի»,- ասաց Սամվել Կարապետյանը։

Я пришёл к выводу, что Пашинян страдает не одной, а множеством болезней: Самвел Карапетян
Несколько дней назад в зале суда во время брифинга национальный благотворитель, лидер партии «Сильная Армения» и кандидат в премьер-министры Самвел Карапетян заявил, что Никол Пашинян нуждается в лечении.
Сегодня в интервью армянским телеканалам он подтвердил своё мнение и добавил, что, по его убеждению, Пашинян страдает не одним, а множеством заболеваний.
«Уже год, наблюдая за непонятными действиями Пашиняна, я пришёл к выводу, что он болен. Я думал о каком-то конкретном заболевании, но не представлял, что у него их так много», — заявил Самвел Карапетян.